Вівторок, 16 Липня, 2024

Тротуар на три села

У 2020 році в Україні розпочався масштабний державний проєкт “Велике будівництво”. Лише протягом першого півріччя було заплановано збудувати та модернізувати понад 500 об’єктів на суму близько 2,2 млрд гривень. Серед них одинадцять проєктів у Києві та тридцять один в області. Окрім того, на наступний рік було заплановано ремонт двох доріг обласного значення на території Зазимської територіальної громади. Далі на kyiv-future.com.ua.

Успішний початок

З березня 2021 року починаються роботи з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Т-10-08 Київ – Літочки – Кіпті на ділянці км 3+810 – км 18+437. У рамках реалізації проєкту передбачено заміну асфальтного покриття на всій ділянці дороги, облаштування тротуарів, встановлення парків, які відмежовують пішохідну зону від проїжджої частини дороги, а також будівництво водовідводу. Замовником проєкту виступила Київська обласна державна адміністрація.

Уже за кілька тижнів можна було спостерігати суттєвий контраст між Києвом та областю. Частина дороги, яка знаходилася у межах міста, була у вибоїнах та великій кількості латок. А від початку межі села Погреби, яке входить до Броварського району Київської області, вже починався новий асфальт. Оновлене дорожнє покриття вздовж вулиці Погребський шлях, вздовж якої за кілька років до цього було встановлено сучасне вуличне освітлення, створювали приємні враження. Варто зазначити, що згодом було проведено ремонт цієї дороги й в межах міста Києва, поряд з недобудованим Опіковим центром.

З початку житлової забудови населеного пункту, окрім заміни асфальту, почали будувати тротуари. Враховуючи, що проміжок вулиці Єдності між Майданівською та Соборною історично сформувався вузьким, розміри тротуару в деяких місцях є різними. Десь це може бути лише кільканадцять сантиметрів з одного боку, а десь повноцінні тротуари як ліворуч, так і праворуч. Під час будівництва пішохідних зон враховувалися інтереси місцевих жителів, у зв’язку з чим висота бордюрів біля воріт подвір’їв лише на кілька сантиметрів виступає над рівнем дороги.

До кінця 2021 року вдалося реалізувати проєкт не повністю. Так, замінено асфальт та збудовано тротуари, вимощені бруківкою, від межі Києва до дитячого садочку в селі Пухівка. А це понад 15 кілометрів. Однак, не було збудовано жодного колодязя для системи водовідведення. Через це разом з позитивом у вигляді рівної та нової дороги, жителі сіл Погреби, Зазим’я і Пухівка отримали негатив, який проявлявся в утворенні величезних калюж після дощу та затоплені проїжджої частини у деяких місцях.

Також критиці деякими місцевими жителями піддалася наявність тротуарів поряд з їхніми будинками. Хоч заїзд у двори у більшості випадків був передбачений, однак виникли проблеми з паркуванням біля дворів – людям довелося заїжджати автомобілями на тротуари, ускладнюючи рух пішоходам, або частково блокувати автомобільну техніку. Окрім того, наявність парканів у деяких місцях теж були оцінені як непотрібні.

Ще одним успішним проєктом, реалізованим у рамках “Великого будівництва” у 2021 році було здійснення поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення О100603 /М-01/ – Зазим’я км 0+000 – км 16+400 Броварського району Київської області. Результатом проведених робіт була заміна асфальтного покриття від “Зазимських Садів” до Броварського проспекту в районі “Київської птахофабрики”.

Перспективи розвитку

Успіх цих двох проєктів вселяв надії на реалізацію у 2022 році ще двох важливих ініціатив. Однією з них було продовження ремонту вже згадуваної траси Т-10-08 до села Літки. Вже навіть було розроблено проєкт та передбачено фінансування. Також існувала реальна можливість проведення капітального ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення О100604 Пухівка – Калинівка км 0+000 – км 8+600 Броварського району Київської області.

Початок повномасштабного вторгнення зіпсував усі плани. Реалізацію подібних капітальних проєктів було відкладено на невизначений термін. На 2023 рік було заплановано реалізувати два проєкти у Київській області щодо ремонту доріг. Однією з них обрали дорогу між Пухівкою та Калинівкою. Але реалізація проєкту зустріла певні перешкоди.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.