Субота, 27 Квітня, 2024

Ринок ІТ: популярні компанії міста та вплив воєнного стану на розвиток індустрії в столиці

На ринку ІТ постійно відбуваються зміни, а кількість провідних спеціалістів серед киян зростає щодня. Повномасштабне вторгнення у лютому 2022 року неабияк повпливало на бізнес в Україні, зокрема, більшість інвесторів з обережністю почали ставитися до інвестицій на український ринок, а деякі з них взагалі припинили діяльність. До війни, в Києві була пʼятірка найбільших ІТ-компаній, яка складалася з “EPAM Systems”, “SoftServe”, “GlobalLogic”, “Evoplay” та “Luxoft”.

У другому кварталі 2023 року деякі компанії закрили свої офіси в столиці, а кількість не працевлаштованих провідних спеціалістів в галузі інформаційних технологій тільки зросла. Про рейтинг популярних ІТ компаній столиці, зміни на ринку та перспективи — далі на kyiv-future.com.ua.

Становище довоєнної “пʼятірки” ІТ компаній столиці

Навіть попри повномасштабне вторгнення та закриття багатьох ІТ компаній в столиці, пʼятірка провідних залишилася такою, як і була. З урахуванням працівників, які залишились в Києві та тих, хто поїхав за кордон, але продовжує сплачувати податки державі, робочий штаб в “EPAM Systems”, “SoftServe”, “GlobalLogic”, “Evoplay” та “Luxoft” зменшився майже на 3 тисячі працівників. Найбільше втрат в фахівцях зазнав “EPAM” — з нього пішов 1124 фахівець у червні 2023 року. “Globallogic” також скоротився на 375 працівників, в “Evoplay” та “Luxoft” на 100 працівників.

Стала “четвірка”, зростаючі та занепадаючі ІТ компанії Києві

Згідно з рейтингом DOU “Топ 50 найбільших ІТ компаній України”, такі компанії як “Epam”, “SoftServe”, “GlobalLogic”, “Ajax Systems” в столиці, за 2024 рік, не зазнали значних змін: штаб працівників не скоротився, але й не зріс. Всі з перелічених контор займаються розробкою програмного забезпечення для українських та іноземних замовників.

До списку подібних компаній можна також віднести наступні позиції:

  • “Intellias”;
  • “DataArt”;
  • “Zone3000”;
  • “Temabit Fozzy Group”;
  • “GR8 Tech” тощо.

А ось до компаній, які швидко розвиваються можна віднести розробника з програмного забезпечення “Luxoft”, “Genesis”, “Infopulse”, “Sigma Software”, “N-iX”, “ELEKS”, “Avenga” та “AUTODOCK”. Ба більше, “Megogo” також активно зростає і набирає нові кадри. Столичний розробник “Evoplay” навпаки скоротився і втратив близько 600 працівників, а ось його естонський конкурент “Playtech” навпаки збільшив свій штаб на 30 киян.

Аналіз змін на ринку та коментарі експертів з приводу розвитку ІТ в Києві

Повномасштабна війна не могла не вплинути на область бізнесу, тож аж до 2023 року нові компанії так і не відкривалися в столиці. Та починаючи з другого кварталу деякі компанії відкрили офіси для українських фахівців за кордоном, а деякі і в столиці — до таких можна віднести “EPAM” та “DataArt”. Варто зазначити, що навіть попри воєнний стан, “велика пʼятірка” столичних компаній залишилася сталою.

На одному з інтервʼю для “Forbes Ukraine” співзасновник української ІТ-компанії “SoftServe” Тарас Кицмей прокоментував, що України знадобиться багато часу для того, щоб ніша інформаційних технологій продовжувала розвиватися з зростаючими темпами, адже замовлення “важко” завести в Україну, де діє воєнний стан і набагато простіше це зробити у тій же Польщі чи Болгарію. Віцепрезидент “GlobalLogic” Андрій Яворський дає коментарі подібні як і Тарас Кицмей, зауважуючи, що після закінчення війни сфера ІТ в Україні буде розвиватися з допандемійними темпами.

ІТ-індустрія продовжує відновлюватись, та за 2023-2024 роки вона виросла всього на один відсоток, а із рейтингу DOU вийшли компанії “Andersen”, “WIX” та “Dev.Pro”. Столичні компанії мають 1,4% зарезервованих працівників і галузь могла б розвиватись значно швидше, якби критично необхідні кадри могли виїхати з країни у відрядження.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.