Субота, 20 Квітня, 2024

Як правильно вибрати витяжку на кухню

Комфорт та насолода від процесу приготування їжі багато в чому визначається наявністю гарної витяжки. Завдання цього обладнання полягає у очищенні повітря від диму, пари, неприємних запахів. Також пристрій захищає стіни, стелю та фасади кухонного гарнітуру від осідання жиру. Тому важливо поставитися до вибору цього обладнання гранично уважно та відповідально.

Конструкція

Сучасні виробники пропонують три основні конструктивні рішення кухонних витяжок:

  • підвісні. Даний варіант є найпростішим і компактнішим і монтується безпосередньо до стіни, розташованої над варильною поверхнею. Зазвичай їх використовують у ситуаціях, коли підключення до центральної вентиляції не передбачено;
  • вбудовані. Такі моделі практично повністю ховаються в шафу і зливаються з інтер’єром приміщення. Щоправда, використовувати простір шафи для зберігання буде неможливо. Вбудована витяжка на кухню зазвичай підтримує систему циркуляції. Дизайн в даному випадку не відіграє ніякої ролі, оскільки пристрій практично повністю прихований за дверцятами шафи;
  • камінні (купольні). Ці витяжки монтуються до стіни та повністю охоплюють простір над плитою. Головна перевага таких виробів – стильний дизайн. Вдало обрана модель здатна стати “родзинкою” кухонного інтер’єру. Це може бути варіант металу в сучасному стилі мінімалізм або витяжка в стилі кантрі з дерев’яними елементами.

Потужність

Важливо, щоб обладнання мало потужність, що відповідає площі приміщення. Його функція полягає в очищенні повітря за 5-10 хвилин, тому фахівці радять купити модель, в паспорті якої площа очищення, що рекомендується, на 10-20 % більше площі кухні. У більшості пристроїв передбачено регулювання потужності.

Рівень шуму

Цей параметр прямо пропорційний потужності обладнання, в ідеалі не повинен перевищувати 55 децибел. Людям, які погано переносять гучні звуки, рекомендується купити модель із опцією «тихий режим».

Тип очищення повітря

У продажу є моделі з двома різними типами очищення: рециркуляція та відведення повітря. Другий варіант передбачає всмоктування забрудненого повітря та його виведення у зовнішнє середовище через вентиляційну систему. Рециркуляційні системи проганяють повітря через спеціальні фільтри та подають його після очищення. Цей варіант не тільки дорожчий, але передбачає витрати на періодичну заміну фільтрів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.