Вівторок, 21 Травня, 2024

Київ і Єрусалим з’єднує підземна річка: факти і легенди про Йорданське озеро

У столиці є багато озер. Одне з них- Йорданське. Про нього ходить багато легенд та історій. У нашому огляді ми розповімо про його історію, пише hkyiv-future.com.ua.

Легенда про Йорданське

Озеро розташоване в Оболонському районі, а таку назву отримало через давню легенду. У 1832 році з водойми брала свій початок річка Почайна, що впадає в Дніпро. Столичний паломник відправився в Палестину, але по дорозі ненароком кинув в джерело кухлик. Через рік він повернувся до Києва. По дорозі вирішив попити води з струмка. Він побачив, що там знаходиться саме той срібний ківш. Паломник почав розповідати, що столицю і Єрусалим об’єднує підземна річка з Йордану. З тих пір водоймище отримало таку назву.

Історія Йорданського

Раніше оболонські озера належали Кирилівському монастирю і називалися Кирилівською Оболонню. Йорданське відноситься до каскаду озер, які утворилися на місці у верхній частині річки Почайни в результаті споруди житлового масиву Оболонь. Після забудови Оболоні Йорданське джерело стало слабкою течією, яка стікає по колектору в річку Дніпро.

Чим цікаво Йорданське

Після приведення в порядок берегової кромки, водойма стало дуже привабливим місцем відпочинку і прогулянок. У облагородженій частині насипані піщані пляжі, де можна купатися влітку, проте пляжна інфраструктура, кабінки для переодягання та душові, відсутні. До чистоти води теж є питання. В цілому для відпочинку локація дуже підходить. Крім того, це гарна локація для аматорської риболовлі. Глибина водойми може досягати сімнадцяти метрів.  Особливість цього  озера в тому, що тут можна зустріти диких качок, бобрів, раків і  наловити багато риби. Тому озеро вважається не поганою локацією для риболовлі. За словами рибалок, тут водяться карасі, окуні і навіть зустрічається сазан.

Озеро велике красиве, але практично дике. Є багато місця, зарослого очеретом. Очевидно, була спроба зробити пляж в кінці озера біля проспекту. Існує кілька виходів до озера біля будинків. Якби поруч не стояли житлові будинки, то можна було б подумати, що знаходишся десь між селами.

Озеро знаходиться в пішої доступності від станції метро Оболонь або Почайна. Також до нього можна під’їхати на тролейбусі, автобусі і маршрутці.

Доля Йорданського

Озеро неодноразово хотіли забудувати, але місцеві жителі і активісти не дали цього зробити. Після чого водойму обіцяли розчистити, а територію біля нього облаштувати. Однак до сих пір водойма знаходиться в занедбаному стані.

Уздовж берегів Йорданського і Кирилівського озер по проекту повинні створити парк із зоною спорту. Тут повинна бути еко-стежка і зони для відпочинку. Територію водойми хочуть прикрасити клумбами і красивим освітленням. Також планується встановити систему поливу. Крім того, уздовж водойми з’явиться локація для тихого відпочинку і велодоріжки.

На цьому цікаві факти про озеро не закінчуються. А які особливості озера знаєте ви? Пишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.