Вівторок, 16 Липня, 2024

Податкове свято: нагорода за прозорий бізнес

Як заохотити підприємця вести прозорий бізнес і стимулювати сумлінно сплачувати податки? Питання, здавалось би, риторичне. Утім в асоціації платників податків України відповідь на нього знають точно.

Заплатив податки – спи спокійно. Виспався – приїжджай за відзнакою. З думкою про заохочення ведення прозорого бізнесу була започаткована ціла премія – щорічний Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків», вручення якої, до речі, зовсім нещодавно відбулось на Київщині. Ії ідеологи – Асоціація платників податків України. Лідери рейтингу за результатами 2019 року представили абсолютно різні галузі підприємництва, від сільського господарства до промисловості.

“Розмір сплаченого податку не грає ролі. Тому що тут були і невеликі підприємства”. – зазначає голова ради АПП у Київській області Роман Косинський. – “Бралась до уваги наявність найманих осіб, сплата місцевих податків і зборів, сплата державних податків і зборів, так зване податкове навантаження, співвідношення долі сплачених податків до об’єму валового доходу. Там багато критеріїв, податкова відбирала, а ми, як асоціація, з радою правління вивчили і підтвердили”.

Таким чином у 12 номінаціях було обрано 30 переможців, а 15 номінантів отримали нагороди від Київської обласної ДПС, представляти ж Київщину на Всеукраїнському рівні будуть троє з них.

Зазначимо, що сам Роман Косинський, голова ради АПП на Київщині, сам деякий час трудився на посаді начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб Державної податкової інспекції в столиці. В правоохоронних боровся з фіктивними суб’єктами підприємницької діяльності, викриваючи злочини в базових галузях економіки. Пан Роман також є кандидатом наук з державного управління. Саме тому, знаючи не з чуток тонкощі роботи податкової, каже: визнання на такому рівні чесних підприємців тільки поповнить їхні ряди.

“Це ініціатива нашої асоціації, це не офіційний конкурс, нагорода не дає жодних преференцій переможцю і дисконтів на податки ми точно не даємо (сміється). Нагорода покликана стимулювати й надалі так само сумлінно наповнювати казну. Підприємцям варто показати, що суспільство, податкова визнає та вітає тих, хто добровільно сплачує податки” – наголошує пан Роман.

І справді – за 20 років існування Асоціація платників податків України об’єднала понад 3 тисячі українських підприємств з різних куточків країни. За цей час відбувся певний прогрес, адже започаткування конкурсу дало змогу побачити, як з кожним роком зростає команда сумлінних наповнювачів казни. Сам конкурс було започатковано у 2010 році. Його мета – створити сприятливі умов для розвитку взаємовигідної співпраці між державою та бізнесом, посилити авторитет платника податків в житті країни і мотивувати підприємців вести максимально прозорий бізнес.

Варто зауважити, що в 2019 році Інститут соціально-економічної трансформації та Центр соціально-економічних досліджень CASE-Ukraine провели велике дослідження на тему, скільки втрачає Україна через ухилення від сплати податків, офшорні схеми та контрабанду. Результат дослідження – це десятки мільярдів гривень. За таких обставин діяльність АППУ і її ідеологів, зокрема і пана Романа – це своєрідний Хрестовий похід за головами лернейської гідри. Ось така еклектика. Утім подібні ініціативи дають надію на те, що кінець кінцем всі голови цього чудовиська, що розкрадає наш із вами бюджет, будуть відрубані.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.