П’ятниця, 29 Березня, 2024

Історія створення станції метро “Героїв Дніпра”

У столиці в рамках дерусифікації буде перейменовано станції метро та вулиці. Одна з них – «Героїв Дніпра». У нашому огляді на kyiv-future розповімо про її історію та цікаві факти.

Історія станції

Розташована кінцева станція на синій гілці метро. На Оболонсько-Теремківській лінії. Вона відчинила свої двері для пасажирів у листопаді 1982 року. У мережі практично немає фотографій її будівництва. На знімках 80-х років, які вдалося знайти, добре видно, що біля станції немає кіосків та стоянки для автомобілів. Біля неї встановлені лавочки, є газони та клумби з квітами. Облаштували тут стоянку в 90-ті роки, прямо біля підземки. А решту простору біля трамвайного кільця зайняли кіоски. Потім біля станції демонтували лавочки та клумби. На місці з’явився стихійний ринок.

Станція метро за останні 20 років змінилася до невпізнання. У 2017 році столична влада схвалила будівництво чергового ТРЦ. Торгово-розважальний центр, що з’явився, незважаючи на протести городян, псує естетику цього місця і до того ж порушує містобудівні норми. Спочатку тут було “коло” з лавками та асфальтованими доріжками. Потім коло без лав і з сірою тротуарною плиткою з’явився скандальний ТРЦ.

До речі, у проектних документах кінцеву станцію було позначено як «Оболонь – 3». Через час її назвали Героїв Дніпра на честь сусідньої вулиці. Така назва була дана на згадку про подвиги радянських воїнів, які воювали за столицю на річці Дніпро у 1943 році.

Під час будівництва станції її оздоблення було розроблено під пам’ятну залу. До речі, конструкції світильників колон нагадують смолоскипи вічного вогню.  А на колійній стіні розмістили металеве панно, що нагадує громадянам про подвиги воїнів.

Нова назва

Після вторгнення Росії до України мешканці столиці можуть запропонувати свої варіанти для нових назв 5 станцій столичної підземки. Серед них і “Героїв Дніпра”. Для цього необхідно заповнити опитувальник “Дерусифікація Київського метро”. Варіанти від мешканців столиці чекають до 15 травня.

Також в місті буде перейменовано проспект героїв Дніпра. Вже є  відповідний проект рішення Київради щодо перейменування проспекту Героїв Сталінграда – на проспект Володимира Івасюка. Зазначимо, вперше про перейменування проспекту Героїв Сталінграда на проспект Володимира Івасюка у Київраді заговорили ще 2017-го року.

До речі, Володимир Івасюк – український композитор-виконавець, автор відомих пісень, таких як «Червона рута», «Водограй» та інші.

Цікаві факти

Чи знали ви, що у 80-х роках у столичній підземці розпочалися перші мовні зміни. Якщо раніше всі оголошення на станціях та у вагонах, а також вказівники були українською мовою, то у 80-х їх робили вже російською. Після розпаду СРСР у 90-х всі вказівники та оголошення зробили тільки державною мовою.

Ще один цікавий факт – за підрахунками метрополітену на станції “Героїв Дніпра” в середньому пасажиропотік становить 33,7 тисяч осіб на добу.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.