П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Напівпорожні полиці в магазинах та пусті вулиці: як змінився Київ за час війни

Від часу першого бомбування столиці, з міста виїхало понад мільйонів людей. Серед тих, хто залишився, багато киян похилого віку.  Як змінився Київ за час війни та як виживають люди, читайте у нашому матеріалі на kyiv-future.

Нова воєнна реальність

Кожного дня, після закінчення комендантської години,  о сьомій ранку Київ зустрічає тишею та безлюдними тротуарами. На дорогах майже немає машин. В місті закрилося багато магазинів та супермаркетів.  В тих магазинах, що працюють, не завжди є хліб та інші продукти. Полиці з продуктами напівпорожні. За словами продавців, це пов’язано із тим, що люди купують харчі  з запасом. Також товару не вистачає через проблемі з логістикою. Дуже важко перевозити харчі через блок-пости. Крім того, значно зменшився асортимент. Адже із столиці виїхало дуже багато людей. Тож ціни на продукти значно зросли. Батон можна купити від 21 гривні. В середньому він коштує 32 гривні. Хліб в середньому також коштує близько 39 гривень. Зросли ціни на  молочні та м’ясні продукти.

Також в місті закрито багато аптек. Ті, що відкриті – працюють з 11.00 до 16.00. До речі, через комендантську годину, що діє з 20.00 до 7.00 ранку, багато магазинів працюють до 16.00.

Та є і гарні новини. Якщо з початком війни на АЗС неможливо було знайти пальне, то зараз проблем з цим немає. Заправки працюють.  Місто починає потроху повертатися до мирного життя. Люди вже призвичаїлися до нової воєнної реальності. В  мерії закликали бізнесменів повертатися до роботи. Адже економіка в країні має працювати, особливо у воєнний час. Тому в столиці поступово відкриваються приватні заклади. Кав’ярні, станції техобслуговування авто, перукарні, ринки та інші установи та організації.

Мародерство та безробіття

Через те, що багато людей виїхало з міста, мародери грабують квартири, магазини та кіоски. Через безробіття та відсутність коштів, в столиці все частіше трапляються випадки пограбування. Проте по місту чергують правоохоронці та підрозділи тероборони, які в будь-кого можуть перевірити документи. Тому кияни, які пересуваються вулицями, особливо на власному авто мають носити з собою паспорт та інші документи, які засвідчують особу.  До речі, в місті цивільним громадянам можна пересуватися тільки Північним та Дарницьким мостами.

Все тримається на волонтерах

Самотні та хворі люди літнього віку,  виживають в столиці завдяки волонтерів. Адже через закриття більшості крамниць та  скороченого курсування міського транспорту, таким людям часто неможливо дістатися до  найближчих магазинів чи аптек. Тому на допомогу їм  приходять волонтерські організації, які розташовані по всьому місту.  Всі нужденні можуть отримати харчі та предметів особистої гігієни,  а також необхідні ліки, звернувшись до них напряму або через додаток «Київ цифровий», який можна загрузити на мобільний телефон. Також багато інформації про волонтерські організації є в різних групах в соцмережах.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.