Про столичний житловий масив Троєщина складаються різні легенди та історії. У нашому огляді на kyiv-future ми розповімо, як виникли кам’яні джунглі і чим особлива Троєщина.
Історія житлового масиву
Поява Троєщини сталася ще в 1026 році. Саме про це згадується в літописах. Раніше тут були князівські палаци. Раніше це село називалася Троетчина.
До речі, сільська місцевість тут знаходилася довгий час. У період Другої світової війни багато будинків тут згоріли. У кінці 20-го століття тут відродилося село. У 1980-х роках на Троєщині сталася сильна повінь.
У кінці 80-х лівий берег столиці активно забудовувався житловими будинками, а в цій місцевості це стало відбуватися тільки тоді, коли вона повноцінно потрапила до складу столиці. Сталося це в 88-х роках.
Поява житлового масиву
Звести житловий масив у Троєщині було вирішено ще в 1960-ті роки. Село повинні були знести. Село не змогли повністю знищити. Однак, в цій місцевості, як гриби, стали рости житлові будівлі. Після розвалу СРСР, на цій місцевості продовжилося активне будівництво.
Кам’яні джунглі столиці
У житломасиву своєрідна архітектура. Вона пов’язана з тим, що місто розросталося, і лівий берег став масово забудовуватися.
Тому територію стали забудовувати швидкими темпами, адже жителів Києва потрібно було терміново розселяти через величезні черги на житлову площу. Тому було прийнято рішення – будувати “кам’яні джунглі”. Так в столиці з’явився широкий житловий масив з високими будинками. Мінімальна висота будівель становила дванадцять поверхів. У 90-х на Троєщині почали будувати двадцятидвоповерхові будинки. У 91 -му році вже почали зводити двадцять четвертий мікрорайон.
У 2000-х в районі масово зводили будинки- близнюки. Хоча архітектори намагалися виділити будівлі за допомогою кольорових елементів або малюнків на будівлях.
Недобудований мегаполіс
Троєщина вважається найбільшим житловим масивом у столиці, тому вважається кам’яними джунглями.
Передбачалося, що в величезному мікрорайоні буде панувати незалежне від столиці життя. Тут передбачалося звести більше об’єктів інфраструктури. Робочі місця повинні були бути прямо на території житлового масиву. Однак, ці плани не здійснилися. Район розростався, і його жителі просто стали заручниками ситуації. За різними даними, населення Троєщини в 2021 році досягає близько 300 тисяч жителів. Це можна порівняти з чисельністю городян в обласному центрі.
Транспортний колапс
З огляду на кількість людей, які тут проживають, метрополітен необхідно було будувати ще в радянські часи. У принципі, так повинно було бути. Сюди хотіли прокласти лінії підземки, але так цього і не зробили. Хоча столична влада періодично обіцяє, що метро сюди обов’язково добудують. Ось тільки коли воно з’явиться, незрозуміло.
Хоча за генпланом, лінія повинна пройти від Борщагівки, через Центральний залізничний вокзал в район Троєщини.
Хто живе на Троєщині
У 1980-ті в район переїхали жителі Прип’яті, а також кияни, які з’їхали з комунальних квартир. Тому тут можна зустріти представників столичної інтелігенції. Також існують стереотипи про те, що Троєщина вважається районом з підвищеною криміногенною обстановкою. Хоча жителі масиву це заперечують.
А які цікаві факти про Троєщину знаєте ви, пишіть у коментарях.