П’ятниця, 29 Березня, 2024

Куди поїхати, або Топ захопливих місць неподалік від Києва

Чи буває у Вас таке, що збираєтеся поїхати кудись за місто з друзями чи сім’єю, але не знаєте куди? Потім відкриваєте браузер, намагаєтеся загуглити. Вітаю, Ви знайшли саме те, що потрібно: ловіть статтю, де зібрано топ захопливих місць у радіусі 150 км від Києва. Тепер планів вистачить на декілька вікендів наперед, пише “kyiv-future.com.ua“.

  1. Межигір’я (23 км)

Межигір’я – це вже не просто місце, куди їдуть мародери чи просто допитливі громадяни. Це національний парк. Тут гуляють, влаштовують пікніки, знімають весільні відео та, зрештою, просто насолоджуються природою. Звісно, масштаби цієї території дійсно вражають! Просто вдумайтесь – 137 га. Працівники Межигір’я – великі молодці. За декілька років вони зробили сайт, де розписано всі ціни та послуги, які пропонує національний парк. Сьогодні, щоб потрапити на територію, необхідно придбати благодійний квиток. Тепер тут можна не просто погуляти, а й у кафе посидіти, і каву випити, і на електромобілі екскурсовода послухати, і навіть на конях верхи покататися. 

У Межигір’ї надзвичайно кайфово! Куди не кинь оком, усюди зелено, гарно, наче намальовано на картині. Прогулявшись усією територією, складається враження, ніби побував у всіх куточках України. Тут і степ, і гори, і море. І загалом – цілковите естетичне задоволення.

Сайт: http://mnp.org.ua/?lang=ru

  1. Гранітне оголення в Богуславі (118 км)

Богуслав – це невеликий населений пункт в Київській області . На перший погляд – це звичайне провінційне містечко, але якщо копнути трохи глибше, можна розгледіти дещо надзвичайне – Богуславське гранітне оголення, або як його ще називають у народі, гранітну “яму”. Місцеві називають цю точку місцем сили. І воно не дивно. Учені стверджують, що цим скелям уже близько 2 мільярдів років. Звучить фантастично! Тут є скелі із сірого та червоного граніту, які сягають 10-12 метрів у висоту. Коли стоїш поруч, відчуваєш себе крихіткою на фоні цих гігантів. Гранітне оголення омивається річкою Рось. Вода тут сильно шумить та бурлить, бо проривається через величезне каміння, яке розкидане по всьому дну. На гранітному оголенні виходять шикарні фото! Особливо в період сходу та заходу сонця. Це місце має свою неповторну енергетику. Воно очищає душу та перезавантажує.

  1. Коростишівський каньйон (110 км)

Із Київської області плавно переміщаємося в Житомирську. Коростишівський каньйон – це місце, яке туристи облюбували нещодавно. Це величні скелі, оточені шикарними сосновими лісами. А всередині скель знаходиться озеро. Це природне утворення: колись гранітний кар’єр було затоплено водою й відтоді тут знаходиться невимовної краси краєвид. Вода в озері смарагдового кольору, у ній немає піску та мулу. Скелі навколо озера досягають висоти 10 метрів, а саме озеро 20 метрів глибини. У теплу погоду тут можна купатися. Звісно, зараз для цього холодно. Але не засмучуйтеся, самі лише пейзажі компенсують вам відсутність плавання. Сюди можна приїхати не просто на один день, а на повноцінний відпочинок з палатками, це досить поширена практика. Поряд із озером є прекрасні місця для того, щоб розташувати наметове містечко та відпочити з друзями чи сім’єю. Тут можна влаштувати супер пікнік та “відірватися” від метушні мегаполісу. Для любителів робити багато фото – це ідеальне місце, адже краєвиди вражають. Також на території облаштовано скалодроми. Тож любителям екстриму теж буде чим зайнятися.

  1. Чернігів (146 км)

Чернігів – це сусідній обласний центр. Але не потрібно лякатися, він знаходиться всього у 2 годинах їзди машиною від Києва. І це надзвичайна можливість познайомитися з іще однією перлиною України. Першим місцем, куди варто піти в Чернігові, – Вал. Тут є 12 пушок XVI – XVIII століть. Існує легенда, що дівчата чи хлопці, які не хотіли йти на побачення, призначали його біля 13. До речі, цей жарт актуальний і сьогодні. Ще одне місце, яке тут варто відвідати, – Спаський собор. Це одна з найстаріших збережених монументальних кам’яних будов України. На території Чернігова є чимало стародавніх курганів дохристиянської доби. Найбільш відомий із них – Чорна могила. Б’юся об заклад, Ви обов’язково чули про Антонієві печери. І це ще одне місце, куди обов’язково потрібно потрапити. Одним із найвиразніших архітектурних ансамблів України є Троїцько-Іллінський монастир ХІ – ХVIII століть. Він функціонує й зараз. На його територію можна зайти погуляти, зробити фото та навіть побачити, як випасають корівок. Чернігів має свою атмосферу: потужну, загадкову, містичну, але водночас романтичну, піднесену та вишукану.

  1. Ніжин (138 км)

Оскільки ми вже заїхали в Чернігівську область, то заодно можна відвідати ще одне місто Чернігівщини – Ніжин. Повірте, його не можна пропускати, адже це невелике провінційне містечко із 2017 року входить до «7 чудес України: історичні міста та містечка» (проводив Фонд Миколи Томенка «Рідна країна») та таїть тисячолітню історію, яку можна слухати годинами й не втомитися. Ви точно чули про Марка Бернеса, Любу Губіну, Миколу Гоголя, Сергія Корольова, Юрія Лисянського, Ольгу Хохлову, Леоніда Глібова, Марію Заньковецьку… Усі ці люди або починали творити в Ніжині, або тут народилися. Дивне відчуття, коли йдеш вулицею й усвідомлюєш, що кілька століть тому тут могли ходити ці люди. У Ніжині діє аж 15 церков. Саме тут відкрили першу аптеку на Лівобережжі (вона працює і нині!). Тут відбулася відома Чорна рада. Майже повністю збереглася до наших днів Поштова станція ХVIII століття. А ще є інша – таємнича частина Ніжина. Вона оповита легендами, яких ви точно ще не знаєте: про те, де мешкає панночка Миколи Гоголя, про ніжинських козачок, про улюблену жінку Івана Мазепи та багато інших. Тут у кайф навіть просто прогулятися вулицями, адже кожен будинок має свою історію. На багатьох із них висять QR-коди, по яких можна прочитати чи послухати короткий опис пам’ятки.

Якщо ви будете в Ніжині, то обов’язково відвідайте картинну галерею Ніжинського державного університету (до речі, в цьому закладі колись навчався  Микола Гоголь!). Це справжня перлина  художніх зібрань України (три зали з живописом різних епох). А ще в університеті є унікальний Музей рідкісної книги імені Г.П.Васильківського. Це єдиний музей, який має колекції унікальних старовинних видань ХVІ  – початку ХХ ст.

Не полінуйтеся й відвідайте всі місця з цього топу. Ви 100% не пошкодуєте про здійснені поїздки. Навпаки – це будуть круті, яскраві, неповторні, виняткові  емоції, які Ви однозначно запам’ятаєте надовго. Звісно, неподалік від Києва є ще чимало місць, які обов’язково має відвідати кожен киянин, але це вже зовсім інша історія.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.