Четвер, 25 Квітня, 2024

Київ може отримувати електроенергію у процесі утилізації відходів

У процесі утилізації відходів місто може отримувати електричну енергію та тепло.

Київ прагне набратися досвіду з Туреччини у розробці раціональної та екологічної системи перетворення окремих компонентів відходів в енергію. Прес-служба Київської міської адміністрації про це розповіли, пише kyiv-future.com.ua.

Співпраця з турецькими експертами щодо розробки проектів використання певних видів відходів в енергетичному секторі, зокрема деревини та органічних матеріалів, з’явиться можливість вирішити екологічні та енергетичні проблеми. Про це заявив голова КМДА Петро Пантелеєв під час зустрічі в Туреччині з Генеральним секретарем Анкари паном Сірхаттом Ташкінсу.

За словами Пантелеєва, Анкара досягла успішних результатів у розробці стійких та екологічно чистих систем для перетворення окремих компонентів відходів в енергію без використання процесів спалювання. В Туреччині було побудовано 14 унікальних комплексів, які не тільки ефективно переробляють побутові відходи, але й отримують електричну енергію та тепло під час обробки. Цей досвід важливий для столиці, тому що він має систему центрального опалення та відносно велику залежність від природного газу.

Делегація в Україні відвідала сміттєпереробну станцію Alacaatl, завод з утилізації відходів ITS-Sincan та очисне сміттєпереробне підприємство ITC-Mamak. Завод ITC-Mamak був побудований на місці одного з найбільших сміттєзвалищ в Анкарі, яке було очищене. Електроенергія отримує від утилізації відходів, використовується для задоволення потреб одного з найбільших торгових центрів турецької столиці, який розташований поруч із заводом. Також на старому полігоні будується новий житловий масив.

Створення проекту раціонального та екологічно безпечного використання відходів дозволить столиці створити умови для збільшення кількості сортування відходів та зменшення шкідливого впливу на навколишнє середовище. Сучасна техніка дозволяє виробляти електроенергію та газ з відходів, які відіграють важливу роль в економіці мегаполісів.

За словами заступника голови КМДА, дві сторони обговорили програму обміну досвідом та навчання робітників на сміттєпереробній станції “Енергія” в Туреччині ITC-Mamak. Під час зустрічі також було обговорено обмін досвідом щодо благоустрою міст та озеленення, лісорозведення у громадських місцях.

Відомо, що 10 лютого 1993 року був підписаний меморандум про взаєморозуміння та співробітництво між Києвом та Анкарою.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.