Четвер, 26 Травня, 2022

Музей Лесі Українки: місце, де можна доторкнутися до душі поетеси

У нашому огляді розповімо, чому потрібно відвідати музей знаменитої поетеси та письменниці Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач). Далі на kyiv-future.

Історія музею

Влітку 1899 року Косачі зняли квартиру на першому поверсі в правому крилі будинку, який був у власності інженер-капітана у відставці М. С. Хитрово.  До речі, його сімейний герб і зараз можна побачити на фасаді будинку.

З того часу ціле десятиліття життя родини Косачів було пов’язане  саме з цією адресою в столиці: вул. Саксаганського, 97. Стіни маєтку зберігають пам’ять про славну письменицю.

У Києві Л. Українка була наїздами, адже лікували свою хворобу. Однак вона перебувала у маєтку у  осінньо-зимові сезони 1899-1901 та 1905-1907 років. Однак її хвороба прогресувала, тому письменниця не так часто бувала в Києві.

Квартира Косачів на вул. Маріїнсько-Благовіщенській ( Саксаганського)  була великою. Тут був передпокій та пять кімнат. В ній  завжди було багато людей.  В маєтку можна було зустріти друзів, знайомих, відвідувачі  видання журналів “Рідний край” та “Молода Україна”.  Адже їх головним редактором  була мати  відомої поетеси О. П. Косач, до якої часто заходили у справах.

Музей Л. Українки офіційно відкрився в 1962 році.

Затишна будівля серед бузку

Музей невеликий. Однак, це чудове місце та гарний музей з безліччю експонатів тієї епохи. Також тут знаходяться власні речі знаменитої української письменниці. Музей Лесі Українки – дуже змістовний. У ньому збереглося дуже багато цінних та унікальних історичних документів. Тут можна подивитися на те, за яких умов жила поетеса, а також зразки її рукописів. Аутентичні предмети побуту, меблі, рукописи, листівки та фотографії. Величезний музейний фонд порадує гостей та шанувальників творчості Л. Українки.

Перший поверх – це орендована квартира Лесі та її родини. Другий поверх – це літературний музей.

На другому поверсі наймилішого вигляду жінка розповість багато всього цікавого про творчість поетеси, що  дуже порадує відвідувачів. Завітавши до музею, обов’язково замовте екскурсію. Науковий співробітник-екскурсовод із позитивом та наснагою розповідає про життя Лесі Українки. Інформація буде цікава для всіх. Виявляється, є екскурсії навіть для дошкільнят. Час екскурсії складає півтори години.

До речі, у дворі музею є чудовий сквер із лавками та бузком. Тут можно сховатися від міського шуму і наслодитися тишою. 

Також у музеї відбуваються різні заходи. Наприклад, ретро-фестивалі. Також у закладі є чудова виставкова зала.

У перший та третій четвер місяця вхід в музей вільний, фотографії платні. 

Як дістатися

Музей знаходиться за адресою: вулиця Саксаганського, 97. Комфортабельна тиха територія в центрі міста, де можна посидіти з філіжанкою кави та розслабитися під звуки співу птахів, сподобається багатьом відвідувачам.  До речі, заклад знаходиться неподалік ботанічного саду.

Будівля радісно відчиняє свої двері всім бажаючим відвідати музей.

Latest Posts