Вівторок, 19 Березня, 2024

Музей Лесі Українки: місце, де можна доторкнутися до душі поетеси

У нашому огляді розповімо, чому потрібно відвідати музей знаменитої поетеси та письменниці Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач). Далі на kyiv-future.

Історія музею

Влітку 1899 року Косачі зняли квартиру на першому поверсі в правому крилі будинку, який був у власності інженер-капітана у відставці М. С. Хитрово.  До речі, його сімейний герб і зараз можна побачити на фасаді будинку.

З того часу ціле десятиліття життя родини Косачів було пов’язане  саме з цією адресою в столиці: вул. Саксаганського, 97. Стіни маєтку зберігають пам’ять про славну письменицю.

У Києві Л. Українка була наїздами, адже лікували свою хворобу. Однак вона перебувала у маєтку у  осінньо-зимові сезони 1899-1901 та 1905-1907 років. Однак її хвороба прогресувала, тому письменниця не так часто бувала в Києві.

Квартира Косачів на вул. Маріїнсько-Благовіщенській ( Саксаганського)  була великою. Тут був передпокій та пять кімнат. В ній  завжди було багато людей.  В маєтку можна було зустріти друзів, знайомих, відвідувачі  видання журналів “Рідний край” та “Молода Україна”.  Адже їх головним редактором  була мати  відомої поетеси О. П. Косач, до якої часто заходили у справах.

Музей Л. Українки офіційно відкрився в 1962 році.

Затишна будівля серед бузку

Музей невеликий. Однак, це чудове місце та гарний музей з безліччю експонатів тієї епохи. Також тут знаходяться власні речі знаменитої української письменниці. Музей Лесі Українки – дуже змістовний. У ньому збереглося дуже багато цінних та унікальних історичних документів. Тут можна подивитися на те, за яких умов жила поетеса, а також зразки її рукописів. Аутентичні предмети побуту, меблі, рукописи, листівки та фотографії. Величезний музейний фонд порадує гостей та шанувальників творчості Л. Українки.

Перший поверх – це орендована квартира Лесі та її родини. Другий поверх – це літературний музей.

На другому поверсі наймилішого вигляду жінка розповість багато всього цікавого про творчість поетеси, що  дуже порадує відвідувачів. Завітавши до музею, обов’язково замовте екскурсію. Науковий співробітник-екскурсовод із позитивом та наснагою розповідає про життя Лесі Українки. Інформація буде цікава для всіх. Виявляється, є екскурсії навіть для дошкільнят. Час екскурсії складає півтори години.

До речі, у дворі музею є чудовий сквер із лавками та бузком. Тут можно сховатися від міського шуму і наслодитися тишою. 

Також у музеї відбуваються різні заходи. Наприклад, ретро-фестивалі. Також у закладі є чудова виставкова зала.

У перший та третій четвер місяця вхід в музей вільний, фотографії платні. 

Як дістатися

Музей знаходиться за адресою: вулиця Саксаганського, 97. Комфортабельна тиха територія в центрі міста, де можна посидіти з філіжанкою кави та розслабитися під звуки співу птахів, сподобається багатьом відвідувачам.  До речі, заклад знаходиться неподалік ботанічного саду.

Будівля радісно відчиняє свої двері всім бажаючим відвідати музей.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.