Понеділок, 15 Липня, 2024

Киянам пообіцяли віддати вкрадений кінотеатр на Новобіличах

Прокуратура Києва через суд повертає в комунальну власність кінотеатр “Молодіжний”, що знаходиться на околиці столиці, в житловому масиві Новобіличі. Далі на kyiv-future.

Про це йдеться в матеріалі сайту “Сегодня”.

Не всі мешканці Новобіличів знають, що тут знаходиться колишній кінотеатр. Відкритий у 1958 році, він більше скидався на сільський клуб: опалювався вугіллям, туалет був на вулиці. Працював до 90-х років, а потім там була спершу наливайка, після чого приміщення орендувала баптистська спільнота. 

Автор пише, що ще десять років тому кінотеатр був у нормальному стані, й на ньому навіть вивіска була. Але згодом приміщення пограбували й винесли з нього все обладнання. 

“Молодіжний” значився на балансі підприємства “Київкінофільм”. Він був виставлений на інвестиційний конкурс, проте, через слабку інфраструктуру довкола (приватний сектор на Новобіличах) ніхто з потенційних інвесторів не цікавився будівлею. 

За даними слідства, у 2014 році на основі підроблених документів приміщення кінотеатра передали у володіння певної фізичної особи. Вартість незаконного відчуження об’єкта становила 800 тисяч грн.

Але два роки тому прокуратура міста оголосила про початок процесу повернення об’єкту до комунальної власності столиці. Зараз у прокуратурі повідомляють, що суд задовольнив вимогу повернути будівлю у власність міста. Залишається лише відстояти процедуру апеляції, але процес затягнувся.

У прокуратурі Києва журналістам розповіли, що будівля кінотеатру може перебувати на балансі у КП “Київкінофільм”, але право власності на будівлю вони не мають. В підсумку, юридично у реєстрі прав на нерухоме майно Київрада не є власником цієї будівлі.

Також у прокуратурі зазначають, що мета зловмисника – банально отримати земельну ділянку, на якій знаходиться “Молодіжний”.

Комунальним майном у Києві розпоряджається Київрада. Поки що депутати не приймали жодних рішень щодо подальшої долі багатостраждального кінотеатру. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.