Субота, 20 Квітня, 2024

Чому ржавіє металочерепиця?

Корозія – ворог металів №1. Вона здатна буквально за пару років «зжерти» виготовлене з простої вуглецевої сталі виріб, який буде знаходитися на відкритому повітрі. Тому застосовуються різні захисні покриття, які перешкоджають виникненню іржі. Звичайно, можна використовувати, наприклад, нержавіючу сталь. Але через занадто високу вартість таких сплавів застосовувати їх не завжди економічно доцільно. Адже якщо говорити про покрівельних покриттях, то саме вигідне поєднання надійності та доступної ціни часто стає вирішальним аргументом при виборі матеріалу для облаштування даху. Тому черепицю з нержавійки, як, втім, і автомобілі, ніхто масово не робить. Тим більше, скажемо по секрету: навіть нержавіюча сталь при певних умовах, наприклад, порушення правил експлуатації та зберігання, здатна «здатися» під натиском корозії.

А ось при виборі металочерепиці ціна в Києві або будь-якому іншому місті виступає вагомим фактором для здійснення покупки. Дійсно, такий матеріал справедливо називають одним з найдоступніших на ринку. Цікаво, що багато споживачів навіть не задаються питанням, а як забезпечується довговічність і надійність металевого покрівельного покриття? Інші, навпаки, обурюються, що металочерепиця раптом почала іржавіти. Якщо це сталося через півстоліття після покупки – тут все зрозуміло, як то кажуть, ніщо не вічне під місяцем. Але коли іржа з’являється через кілька років – це привід розібратися в причинах того, що відбувається. Тому спробуємо дати відповідь на питання: чому іржавіє металочерепиця?

Що захищає металочерепицю від атмосферних впливів?

Металочерепицю виготовляють з тонкої рулонної вуглецевої сталі. Але не простий, а оцинкованої. Таке захисне покриття наносять в заводських умовах. Власне, виробники металевих покрівельних матеріалів купують в якості сировини вже готові рулони оцинковки в бухтах. Чим вищий вміст цинку – тим надійніше і довговічніше захисне покриття. Оптимальним вважається значення 275 г / м². Звичайно, такий метал коштуватиме дорожче, але і прослужить набагато довше.

На жаль, сьогодні такий метал використовується в Україні не часто. При виборі металочерепиці варто обов’язково цікавитися вмістом цинку, особливо якщо довговічності покрівлі надається велике значення. В цьому випадку краще віддати перевагу матеріалу, виготовленого зі сталі з кількістю цинку не менше 225 г / м². Або принаймні дотримуватися правила: чим більше такого хімічного елемента знаходиться в захисному покритті – тим краще.

Крім шару цинку метал від корозії і негативних атмосферних явищ захищають і іншими методами, і також в заводських умовах. Оцинковану сталь:

  1. Пасивують, тобто вводять окислювач для утворення на поверхні тонкої захисної оксидної плівки.
  2. Гарантують.
  3. Наносять полімерне покриття з лицьового боку рулону.

Така багатошарова захист потрібна для підвищення терміну служби покрівлі. Шар полімеру ще й виконує декоративну функцію. Його колір можна вибрати по системі RAL. Глянсове покриття з поліестеру найтонше і дешеве. Матовий поліестер трохи дорожче, але забезпечує кращий захист. Найтовстішою і надійним покриттям вважається пурал.

Корозія завжди напоготові

Однак незважаючи на такі заходи захисту металочерепиця все-одно може іржавіти. Ось основні причини (крім заводського браку), коли порушується антикорозійна стійкість покриття:

  • Механічні пошкодження при зберіганні, перевезенні, укладанні і експлуатації металевих листів. Захисний шар просто знищується, тому при подряпинах та інших деформаціях важливо обробити пошкоджену ділянку спеціальною захисною фарбою в тон полімерного покриття.
  • Недотримання технологій монтажу. Використання непризначених для різання листів інструментів, наприклад, болгарки, пошкоджує захисний шар і стає причиною появи іржі.
  • Неправильний вибір кріпильних засобів. При фіксації металочерепиці до обрешітки і кріпленні листів між собою необхідно застосовувати спеціальні саморізи з гумовою прокладкою. Її відсутність призведе до порушення герметичності покриття, що сприяє виникненню корозії в місцях використання кріпильних засобів через постійної вологості.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.