Середа, 17 Квітня, 2024

Як лікувати зуби під час вагітності?

Плануючи зачаття дитини, жінка повинна усунути в організмі всі осередки інфекції, в тому числі і в ротовій порожнині. Але під час вагітності може знадобитися екстрене видалення або лікування зубів.

Які особливості терапії зубів під час вагітності?

Лікування зубів у вагітних вимагає особливого підходу. У цей період організм жінки піддається перебудові. Застосування лікарських препаратів, деяких анальгетиків може завдати шкоди майбутній мамі і негативно вплинути на розвиток плода. Тому в цей час не можна:

  • робити відбілювання;
  • застосовувати загальний наркоз.

Однак вагітність не є абсолютним протипоказанням для лікування:

  • карієсу;
  • пульпіту;
  • гінгівіту;
  • періодонтиту.

Ці захворювання без лікування можуть привести до серйозних ускладнень і втрати зуба. Тому стоматолог повинен враховувати всі нюанси і підбирати безпечні для пацієнтки методи терапії. Як відбувається лікування зубів у вагітних в різні періоди гестації?

Ⅰ триместр (0-13 тижнів)

Лікарі призначають ліки місцевої дії у вигляді розчинів для полоскання, аплікацій. Спеціаліст зважує всі «за» і «проти» терапії і при можливості переносить процедури на більш пізній термін.

Ⅱ триместр (14-27 тижнів)

Це найоптимальніший період для проведення стоматологічних процедур і лікування. Можна видаляти зуби, реставрувати, протезувати. Але слід пам’ятати, що при лікуванні зубів у вагітних анестезія не повинна впливати на весь організм і зростаючий плід.

У цей період плацента і імунна система жінки захищають плід, що розвивається. Але лікарські препарати і анестетики, котрі долають гематоенцефалічний і плацентарний бар’єр, не можна застосовувати і на цьому терміні.

Так, наприклад, зубний біль при вагітності не купірується за допомогою лідокаїну. Він викликає спазм судин, зниження артеріального тиску, судоми, відчуття загальної слабкості. Показано використання препаратів нового покоління на основі антікаїну. Вони не викликають системної дії і не впливають на плід.

Ⅲ триместр (з 28 тижня до пологів)

У цей період організм жінки дуже чутливий до дії лікарських препаратів. Тому всі процедури потрібно перенести на більш пізній термін – після народження малюка. Показанням до лікування є гострий зубний біль.

Чи можна проводити апаратні дослідження?

Для установки правильного діагнозу, візуалізації патологічних змін необхідно променеве дослідження – рентген. Але випромінювання небезпечно для плода, тому рекомендується використовувати цифрові радіовізіографи, при яких променеве навантаження на 90% менше, ніж при рентгені. Якщо такого апарату в клініці немає, потрібно перенести дослідження на 2 триместр і захистити область тазу, живіт свинцевим фартухом.

Чи можна видаляти зуби під час вагітності?

Хірургічна операція вимагає значних витрат енергії організмом і викликає стрес. Але є показання, при яких потрібно провести операцію:

  • утворення великої (≥ 1 см) кісти;
  • перелом кореня або коронки зуба;
  • утворення великої каріозної порожнини і поширення інфекції на корінь;
  • сильний больовий синдром, який неможливо усунути іншим методом.

У всіх інших випадках потрібно перенести хірургічне втручання на післяпологовий період.

Які види протезування допустимі?

У другому триместрі дозволені всі види протезування. Єдиним, що підпадає під заборону, є установка імплантатів. Процедура вимагає застосування наркозу, може викликати запальний процес, при якому будуть необхідні антибіотики.

Лікування зубів у вагітних в Києві в Ora Pro Clinic проводять фахівці з великим досвідом і високою кваліфікацією. Дбайливе, зважене ставлення, застосування безпечних препаратів і методів, сучасне обладнання – гарантія успішної терапії і відсутність шкідливого впливу на організм жінки і плоду.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.