Середа, 24 Квітня, 2024

5 кращих київських театрів

Театри за час свого існування і багатогранності напрямків закохують кожного свого гостя. Від любителів драми до сучасного балету, від опери і до лялькових вистав, в українській столиці кожному знайдеться ця розвага до душі, пише “kyiv-future.com.ua“.

  • Театр російської драми імені Лесі Українки

Це один з найпопулярніших київських театрів. Він почав свою роботу в 1891 році, а першим режисером став Микола Соловцов. Офіційна біографія почалася саме в 1926 році, коли Київський Окрвиконком створив в Києві Руську державну драму. В з середини жовтня цього ж року театр відкрив свій перший сезон. 1941 рік був ознаменований тим, що театру присвоєно ім’я Лесі Українки. Другу світову війну театральна трупа провела в Караганді, але після закінчення військових дій актори повернулися до рідного Києва. Театр нагороджений Орденом Трудового Червоного Прапора, а з 1966 має статус Академічного.

На його сцені були відіграні «Живий труп» Толстого, «Під золотим орлом» Галана, «Пані міністр» Нушича, «Дерева вмирають стоячи» Касони. За час роботи театру в ньому працювали Михайло Романов, Ада Роговцева, Євгенія Опалова, Ірина Буніна, Павло Луспекаєв. А режисерами були Володимир Неллі, Ірина Молостова, Георгій Товстоногов, Анатолій Пазенко, Леонід Варпаховський.

Сам театру має кілька сцен: основну (з класичним портером, ложею бенуар, балконами, двома ярусами і бельетажем), нову на 136 місць всього і під дахом з 65 місцями. В останній панує атмосфера присутності. За рахунок невеликої кількості глядацьких місць і активною грою акторів на сцені складається відчуття власної участі в спектаклі.

Крім цього, співробітники театру підтримують справу, розпочату С.Філімоновим в 1961 році і продовжують розвивати музей театру. У ньому зберігаються негативи і фотографії вистав, афіші та програми різних років, особисті речі причетних співтворчості, представників театру, різний реквізит, костюми, перуки, меблі і музичні інструменти для того чи іншого твору. Окреме місце відведено роботам художників театру – ескізи до костюмів, до оформлення сцени та макети. Саме на базі музею створюються постійні і тематичні виставки в холі театру.

Нинішній театральний репертуар багатий і різноманітний: комедії, моновистави, драми, трагікомедії і навіть казки. Найбільш популярними в наші дні є спектаклі «Edit Piaf: життя в рожевому світлі», «Нахлібник», «Вишневий сад», «Дерева вмирають стоячи», Жінки. Фрагмент. Скандал без антракту »,« Всі ми родом з дитинства ».

  • Театру оперети

Цей театр об’єднує в собі все: музику, танець, балет, елементи естрадного мистецтва. В результаті такого об’єднання створюється жанр, найбільш комфортний до сприйняття і саме тому він так полюбився своєму глядачеві. Історія роботи театру почалася в 1934 році і називався він Державний Театр музичної комедії. Будівля театру теж було історичною, побудована в 1901 році під Троїцький народний дім. Саме тут була прем’єра вистави «Наталка Полтавка» відомого українського композитора Миколи Лисенка.

У 2004 році театр отримав звання Академічний, а через 5 років – в 2009 став Національним.

У театральній трупі працюють народні артисти України, заслужені артисти, заслужені працівники культури і навіть заслужені юристи та економісти.

Вистави в театрі можуть проходити на 3-х різних сценах: театр у фойє, Stage_Lab і сцена «77». Перша являє собою малу сцену театру оперети, гостям театру надається можливість комфортно, сидячи за столом з келихом вина і чашкою кави, занурюватися в спектакль. Stage_Lab це експериментальна сцена, створена на нульовому поверсі театру в 2018 році. Цей зал вміщує не більше 40 глядачів і демонструє роботу, часто, молодих режисерів і постановки відомих творців, які з’єднуючись створюють той самий театральний експеримент. Сцена «77» ще один експеримент театру оперети з простором і драматургією. Результатом такого досвіду була прем’єра вистави на основі повісті української письменниці Марії Матіос «Москалиця» від режисера Влади Белозоренко.

Репертуар театру великий, тут можна насолодитися оперетою, мюзиклом, музичної казкою, драмою, романтичною комедією. Найбільш популярними є «Сорочинський ярмарок», «Sugar, або в джазі тільки дівчата», «Летючий миша», «Пригоди бременських музикантів», «Доріан Грей».

  • Театр опери та балету імені Тараса Григоровича Шевченка

Цей театр найбільш помпезний, старовинний і популярний в Києві. Його історія починається в 1867 році, тоді ж вже постійна трупа представила увазі глядача спектакль «Аскольдова могила» Верстовського. На театральних підмостках стало можливо подивитися вистави за шедеврам російських композиторів: «Весілля Фігаро», «Севільський цирульник», «Євгеній Онєгін», «Мазепа», «Пікова дама». У 1896 році театр піддався пожежі, а для спорудження нової будівлі організували цілий конкурс архітекторів. В результаті будівля театру була зведена за проектом Віктора Шретера. За часів революції в театрі опери та балету проходили військові з’їзди, в результаті одного з яких був проголошений Перший Універсал УЦР. За правління радянської влади театр називався «Державний оперний театр імені К.Лібкнехта» і тільки в 1939 став носити ім’я «Театр опери та балету імені Т.Г.Шевченка». У повоєнні роки репертуар театру розширився творами радянських композиторів. В кінці 80-х років минулого століття справили масштабну реставрацію і збільшили кількість залів для репетицій і побудували хоровий клас.

У наші дні цей театр називається «Національна опера України імені Т. Г. Шевченка», а його трупа ще й успішно гастролює по Америці і Європі, радуючи глядачів бездоганною класикою «Лебедине озеро», «Ромео Джульєтта», «Лускунчик», «Буратіно »,« Дама з камеліями »і тд.

  • Театру драми і комедії

Виниклий ще в 70-і роки минулого століття, цей театр провів свою першу прем’єру тільки через 9 років в 1979 році. Він довго не мав власний дім, і артисти показували спектаклі в багатьох київських театрах. Персональну будова на лівому березі столиці театр отримав в 1990 році, а першою постановкою стала «Я завжди твоя наречена».

У нинішній час цей театр має понад 50 вистав у своєму репертуарі, щільний графік прем’єр і перспективні плани на майбутнє, які обов’язково будуть реалізовані. Найбільш полюбилися глядачам такі спектаклі як «Чотири причини вийти заміж», «Гарантія 2 роки», «13 дерло правил», «Ідеальна пара», «Жіноча логіка», «Море … Ніч … Свічки», «дикунів». Театральна трупа збирає овації в Грузії, Німеччині, Литві, Латвії та Росії.

  • Ляльковий театр

Київський театр ляльок найстаріший в Україні. Його робота в 1927 році почалася як філії Театру Юного глядача. Коли театр не був самостійним, він розташовувався і в Будинку Піонерів, і в будівлі колишнього кінотеатру на Хрещатику. Тут варто висловити подяку місцевій владі – так як театр завжди розташовувався в центрі столиці. Після війни, в 1946 році театр отримує першу премію на Всеукраїнському конкурсі лялькових театрів за виставу «Вовк і семеро козенят». А з 60-х років театр має власну студію навчання акторів мистецтву гри ляльками.

У нинішній час театр займає казкової краси будівлю за адресою вулиця Грушевського, 1-а. Вона була зведена в 2005 році і її оточують квіткові клумби, скульптури казкових персонажів і один з найкрасивіших фонтанів Києва «Дюймовочка».

Репертуар лялькового театру нараховує понад 40 вистав для дітей та дорослих, серед них «Бременські музиканти», «Гуси-лебеді», «Дюймовочка», «Золотий ключик».

Колектив театру успішно представляє Україну на зарубіжних фестивалях в США, Канаді, Європі, Кореї.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.