П’ятниця, 29 Березня, 2024

Центральний вокзал Київ-Пасажирський: що приховують головні залізничні ворота столиці

Це основна залізнична станція столиці. Тут знаходиться історичний вокзал, про який ми детально розповімо в нашому огляді. Далі на kyiv-future.

Історія розвитку

Будівлю вокзалу в стилі українського бароко побудували в 1932 році. Воно було відновлено після військових дій в 40-х роках ХХ століття. А 2001 року тут проведена повна реконструкція і побудований Південний вокзал. Таким чином, станція об’єднує три вокзали, в комплекс входить і Приміський.

Звідси відправляються потяги в багато точок країни і навіть за міжнародними напрямками. Вперше вокзал відкрив свої двері для пасажирів в 1870 році. Тоді жд вокзал, обслуговував 2 транспортні гілки. Перша будівля вокзалу була двоповерховою. Вона була жовтим кольором. Її  було побудовано в староанглийском готичному стилі. У ньому були комфортні приміщення для пасажирів першого класу і звичайні зали очікування економ-класу. Спочатку замислювалося зведення 2-х вокзалів. Їх хотіли з’єднувати переходом. Об’єкт повинен був мати форму літери “Н”. Втілили план в реальність лише в 2001 році – ввівши в експлуатацію Південний корпус залізничного вокзалу.

Повернемося в минуле. У 20-х і 30-х роках ХХ століття було побудовано нову будівлю. Це і є сучасний Центральний залізничний вокзал.

У 50-х роках збудували Приміський вокзал. У 60-х з’явився перший навіс над платформою. А в кінці 70-х реконструювали головний вестибюль жд.

До речі, з моменту зведення вокзал пережив кілька реконструкцій. Великомасштабні зміни були під час зведення Південного вокзалу. Тоді змінився зовнішній вигляд не тільки Центрального вокзалу, але і Вокзальної площі. З’явилися сучасні платформи, підземні переходи.

На сьогоднішній день вокзал складається з Південного, Центрального, а також Приміського.На його території є депо.

Сучасний залізничний вокзал

Він дійсно європейського рівня. Чистий і красивий.

Є два входи старий і новий. Дуже красива архітектура зовні і всередині входу з боку метро.

Вся інформація про потяги, платформи, каси, зали очікування, туалети і кімнати відпочинку розташовані правильно і зрозуміло для всіх. Є велика кількість магазинів, бутики з сувенірами, з українською символікою, київської і загального призначення. Є кілька залів очікування, в тому числі окремий зал для пасажирів шатла в аеропорт Бориспіль (знаходиться на 14 платформі). Купити квитки можна в касах або електронних терміналах біля персона.

На території вокзалу багато виставок, мистецьких інсталяцій та інших арт об’єктів. Також є музей локомотивного складу (на вулиці). При виході з вокзалу є стійки упаковки багажу (ціна дешевше ніж в аеропорту). Заблукати неможливо.

Поруч є ринки, ресторани-кафе, ларьки, стоянки, супермаркети. Тут знаходяться станції поїздів і електричок. Досить платних паркувальних місць. До вокзалу можна дістатися можна і на метро.

Цікаві місця навколо вокзалу

• Церква Георгія Побідоносця.

• Ботанічний сад ім. Фоміна.

• Володимирський собор.

До речі, від залізничного вокзалу курсують екскурсійні автобуси по місту, які покажуть вам найцікавіші місця в столиці.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.