Четвер, 25 Квітня, 2024

Десятинна церква: які таємниці приховує головний скарб Києва

У столиці багато чарівних місць, що зберігають свої секрети. Одне з них – Десятинна церква, де під час розкопок знаходили безцінні скарби. Докладніше про все розповімо у нашому огляді на kyiv-future.com.ua.

Скарби Київської Русі

У дев’ятнадцятому та двадцятому століттях у центральній частині міста регулярно знаходили стародавні скарби часів Київської Русі. Найчастіше вони зустрічалися на околицях руїн Десятинної церкви (церква Богородиці). Зокрема, із тридцяти великих скарбів, знайдених на території Старого Києва, шістнадцять виявили саме там. Наприклад, під час розкопок тут знайшли тисячолітнє графіті українською мовою.  До речі, усі знахідки передають до музеїв. Багато років тут велися розкопки і нарешті все упорядкували.

Чим знаменита Десятинна церква

Це перший мурований християнський храм на Русі. Він з’явився  у столиці 989(991)–996 року. Храм побудовано князем Володимиром. 1240 року під час штурму міста ворожими військами, церква стала останнім притулком для киян. Через велике скупчення людей на другому поверсі храм обвалилася.

До речі, свою назву святиня отримала від десятини, призначеної князем Володимиром на її утримання. 

Зазначається, що храм знищували двічі. Фундамент церкви було реконструйовано лише у наш час. Тепер на території зруйнованого храму знаходиться невелика церква та Десятинний монастир Різдва Богородиці, а також Національний історичний музей України.

Цікаві факти

З ініціативи поміщика Полтавської губернії відставного поручика Анненкова на місці старого храму було зведено нову Десятинну церкву. Під час будівництва тут було знайдено цінні коштовності та прикраси. До речі, поміщик Анненков їх таємно вивіз із міста на Полтавщину, щоби переплавити їх на золото. Однак про це стало відомо громадськості, і поміщик опинився у в’язниці.

Також поряд з церквою росте найстаріша липа, їй понад 300 років. Вона також вважається національним скарбом.

Візитка Андріївського узвозу

До речі, Десятинна церква – одне з найулюбленіших місць у місті у багатьох жителів столиці. Тут відчувається умиротворення та сила. Воно поєднує у собі прекрасні види на місто та таємничі історії. Можна помилуватися панорамами на Воздвиженці, а Андріївську церкву і на Дніпрові кручі. Недарма це місце – візитівка Андріївського узвозу. Саме тут знаходяться джерела стародавньої столиці.

До речі, у теплу пору року тут часто проводять різноманітні фестивалі.

Крім того, потрапляючи до цього місця, створюється відчуття повного занурення за часів Ярослава Мудрого. Як дістатися

Фундамент церкви знаходиться на Старокиївській горі. Це історичне місце де молився князь Володимир. Побачити цей національний скарб можна за адресою: вул. Володимирська, 2. Найближчі станції метро «Золоті ворота» та «Контрактова площа». Поруч розташований Національний музей історії України.

На цьому факти про Десятинну церкву не закінчуються. А ви бували тут? Розкажіть про це у коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.