Субота, 20 Квітня, 2024

Модульні міста на Київщині: як виглядають і що про них відомо?

Внаслідок війни сотні мешканців Київщини втратили житло. Поки відбувається реалізація проектів щодо відновлення приватних та багатоповерхових будинків, для них було збудовано модульне містечко. Його офіційне відкриття відбулося 1 червня у селищі міського типу Бородянка за участю польського міністра Матеуша Моравецького разом із українським міністром громад України Олексієм Чернишовим. Далі на kyiv-future.

Хто живе в модульних будинках?

На території модульного містечка знаходиться кілька десятків будинків, в які вже заселились люди. Там живуть сім’ї, пенсіонери та подружні пари. Як повідомили українські ЗМІ, всі постраждалі внаслідок війни, які претендували на тимчасове житло, отримали право на нього. Винятком є ​​лише чоловіки у віці від 18-60 років. Їм відмовляють у допомозі щодо надання тимчасового житла або переводять їх у кінець черги. 

Як виглядає перше модульне містечко на Київщині?

Бородянка стала першим містечком, де розмістили модульні будинки для постраждалих після війни. Як повідомляє портал realestate.24tv.ua, там було зруйновано понад 500 будинків, 24 багатоповерхівки, 2 школи та всі адміністративні споруди. 

«Модульні містечка — оптимальний варіант на той час, поки вирішується питання викупу чи спорудження нових будинків. Аналогічні проекти ми зможемо реалізувати й у інших населених пунктах, які постраждали від окупантів. Наразі розглядаємо цю можливість», — сказав з цього приводу голова Київської ОВ Олександр Павлюк, як повідомляє espreso.t

Модульні будинки складаються з чотирьох блоків. У кожному з них є 40 модулів. Площа кожного модуля, призначеного для проживання, становить 6х2,5 метра. Там є кухні, санвузли, дитячі кімнати, спальні та адміністративні приміщення. Також тут встановлені комунікації та меблі для забезпечення комфортних умов життя протягом року.

У кожній кімнаті просторо та світло. У спальнях є двоярусні ліжка, кілька комплектів постільної білизни, шафи з полицями та декор інтер’єру, наприклад, ваза з квітами. Кімнати компактно облаштовані у мінімалістичному стилі. У кожній з них мешкає 2-5 людей.

Спеціально для дітей у модульному містечку облаштували дитячі кімнати, де вони можуть грати, вчитися, спілкуватися. Ці приміщення нагадують шкільні аудиторії, в яких є багато столів та дитячого приладдя. Для того щоб навколо було достатньо світла, модульні блоки доповнили декількома вікнами.

Також у модульному містечку є ванні кімнати, де можна прийняти душ, помити руки та виконати інші гігієнічні процедури для догляду за зовнішністю. Там знаходяться широкі раковини, дзеркала та окремі душові кабіни.

Також для мешканців Бородянки, які втратили житло під час війни, зробили кілька кухонь. У кожному з них є широкі дерев’яні столи, раковина і кухонні меблі. Тут може перебувати декілька людей, щоб готувати та поїсти кілька разів на день.

Особливості модульних будинків у Бородянці

Після того як сотні мешканців Бородянки втратили житло, найбільш оптимальним варіантом для надання їм тимчасового прихистку стали європейські модульні будинки. Їх планують розмістити не тільки в Бородянці, а ще в інших містах та селах Київської області. Існує кілька причин цього. По-перше, вони можуть забезпечити проживання людей у ​​будь-яких умовах. По-друге, за словами голови ОВА Віктора Микита, ці конструкції легко і швидко встановлюються:
«Будинки монтуються за декілька хвилин, швидко та легко транспортуються, мають усі необхідні елементи для поселення сімей на певний період. Це дозволить постраждалим тимчасово проживати на власних ділянках та відновлювати та ремонтувати своє пошкоджене житло», — сказав голова ОВА Віктор Микита, передає прес-служба ТСН.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.