П’ятниця, 29 Березня, 2024

Шато-де-Флер: історія зниклого парку

У столиці на місці  стадіону «Динамо»  був розташований відомий  парк відпочинку «Шато- де-Флер», в якому гуляли багатії і танцювали канкан. У нашому огляді ми розкажемо про історію цього парку та розповімо, що з ним трапилося, пишет kyiv-future.com.ua.

Історія парку

В парку відпочинку  був дорогий ресторан, розарій та естрада.  Тут часто влаштовували музичні вечори та концерти. До речі,  парк було відкрито французом. Однак, відпочивати в ньому могли не всі, адже  вхід до Шато  зробили платним. До речі, він  став першим платним  столичним парком, в  якому гуляли багатії і танцювали канкан.

Якщо перекласти  «Шато -де -Флер»  на українську, то це означає «замок квітів».  Така  назва повністю відображала концепцію парку. І це не дивно, адже саме тут був справжній  сад. Всі охочі могли гуляти по  квітучих полях. Скрізь виглядали величезні клумби. Також кияни любили завітати до ресторану, потанцювати,  відвідати літній театр або пивний бар.

У 1850-х роках Шато   передали із державної власності в міське управління. Однак у міста не виявилося коштів для  того, щоб займатися садом.  Тож міська влада вирішила передати Шато людині, яка  буде його доглядати та слідкувати за ним. Парк  здавався новому власнику  в безкоштовне користування на дванадцять років.

Нове життя парку

Одна з частин парку перетворилася на квітучий оазис.  Інша представляла собою пейзажний стиль, там до речі, знаходилося штучне водоймище, а поруч були прекрасні оранжереї. Сьогодні на цьому місці  розташовано стадіон «Динамо».   Також по схилах з’явилася  «долина троянд».

Однак через шість років новий власник парку  зрозумів, що не може повністю відродити сад. Адже він довгий час знаходився у  занедбаному стані. Тож у 1856 році парк віддали відомому в місті садівнику Карлу Християни.  Він спочатку намагався відродити парк та сад, але потім просто створив акціонерне товариство. Після чого віддав  Києву верхню частину Шато. На місці штучного озера з’явився  платний парк із розважальними закладами. Життя в парку закипіло. Це не дивно, адже тут дуже полюбляли відпочивати кияни, особливо молодь. Тож в парку з’явилося  приміщення для кафе з танцювальною залою, де влаштовували вечірки. Також тут були галереї та балкон. Хоча деякі кияни були обурені, що в центрі Києва з’явився такий заклад.  Вони звинуватили нового  власника у знищенні нижньої частини саду.

У 1879 році в Шато виникло Російське драматичне товариство. Тут проводили різні вистави, в яких брали участь  українські та російські трупи.

Стадіон замість Шато

З початком Громадянської війни, парк припиняє  своє існування. А після революції якраз на його місці з’явилися спортивні майданчики. В ХХ столітті тут з’явився спортивний  стадіон «Динамо». До речі, його побудували на місці відомого парку в 1933 році.

Ось така історія  столичного Шато. Хтось обожнював цей парк, хтось вважав, що він ганьбив обличчя міста. Однак, цей сад  залишив неймовірний слід в історії Києва. А які цікаві факти ви пам’ятаєте про Шато, пишіть у коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.