Середа, 8 Травня, 2024

Як у Києві зареєструватися переселенцям та отримувати щомісячну допомогу ?

Війна внесла зміни в повсякденне життя українців. Деякі з них опинилися у важкій життєвій ситуації — втратили житло, дохід чи постраждали внаслідок дій окупантів. У зв’язку з цим люди змушені були евакуюватися до інших міст. Одним із найбільш безпечних для життя на сьогодні є Київ, від якого вже відступили російські війська. Далі на kyiv-future.com.ua.

Скільки людей і чому евакуюються саме до Києва? 

За словами заступника голови КМДА Марини Хонда, через повномасштабне російське вторгнення в Києві зареєстровано майже 10 тисяч переселенців. Вони приїхали з Київської області та інших регіонів України, де відбувалися бойові бої з військами РФ.

Поки у звільнених містах та селах відбувається очищення територій, кримінальні розслідування та відновлення інфраструктури, багато українців переїжджають жити до Києва. Тут поступово відкривається бізнес, на вулицях їздить таксі та громадський транспорт. Також продовжують працювати у посиленому режимі правоохоронці, волонтери та військові з метою забезпечення безпеки населення. За словами мера Віталія Кличка, оскільки тут мешкає найбільша кількість людей та розташовані головні адміністративні споруди України, місто охороняє багатотисячна армія, бригади поліції та військові підрозділи. 

Як зареєструватися у Києві переселенцям ?

В умовах війни люди продовжують евакуюватись з різних регіонів України до Києва. Для того щоб залишитися тут у воєнний час та отримувати фінансову допомогу від держави, необхідно зареєструватися переселенцем в управлінні соціального захисту району за місцем проживання. Наприклад, якщо переселенці евакуювалися в Подільський район, тоді слід звертатися до управління Подільської районної адміністрації Києва.

У цій адміністративній установі кожен переселенець має стати на облік. Для цього спочатку потрібно написати заяву за певним шаблоном про необхідність отримувати допомогу, а потім пройти процедуру реєстрації документів у кількох спеціалістів. Одні перевіряють заяву та особисті документи, після чого реєструють інформацію у базі даних Києва. Інші видають довідки та інформують про отримання щомісячної фінансової допомоги.

«Працюємо за таким принципом, щоб людина не зверталася до нас 2-3 рази, а могла відразу отримати допомогу», — сказала з цього приводу начальниця Подільської районної адміністрації Світлана Бернадська. 

Крім можливості зареєструватися та отримувати кошти, у переселенців також є право безкоштовно взяти продукти та засоби гігієни в одному з управлінь районної адміністрації Києва.

Скільки грошей отримують переселенці? 

За рішенням президента України Володимира Зеленського у період воєнного стану усі переселенці мають право отримувати фінансову допомогу. З кінця березня 2022 року гроші щомісяця виплачують усім евакуйованим людям, які опинилися без прибутку та житла. Їх нараховують у таких розмірах: 

  • людям з інвалідністю та дітям 3000 тис. грн на місяць; 
  • іншим людям по 2000 грн на місяць.

Фінансову допомогу отримує окремо кожна людина, навіть якщо вона евакуювалася разом із сім’єю чи знайомими. Наприклад, сім’я складається з 4 осіб: мати, батько та 2 дітей. Вони мають право отримувати по 10 000 грн фінансової допомоги. По 3000 на дітей та по 2000 дорослим. Якщо ж один із батьків має статус інваліда чи непрацездатного, тоді сума доходу сім’ї буде більшою на 1000 грн.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.