П’ятниця, 29 Березня, 2024

Музей сучасного мистецтва України: естетичне задоволення та натхнення

У столиці багато різних культурних закладів. У нашому огляді ми докладно розповімо про музей сучасного мистецтва України. Про те, чому його потрібно відвідати, читайте в нашому огляді на kyiv-future.

Історія музею

Відкрив свої двері для відвідувачів у 2005 році. Тут представлено мистецтво другої половини ХХ ст. Раніше знаходився по вулиці Братській. Одразу отримав велику кількість шанувальників. Потім переїхав на вулицю Глибочицьку. У 2014 році працював на вул. Фрунзе. Після чого знову переїхав на Поділ. Музей маленький, але дуже затишний, експозиції  пізнавальні.

Чим цікаве місце

Прекрасний музей із цікавими виставками. Якщо ви хочете трохи дізнатися про українське сучасне мистецтво, його потрібно відвідати. Тут дуже приємна творча атмосфера. Експозиція регулярно змінюється – представлені чи різні твори (живопис, графіка, скульптура) з колекції музею, чи проводяться різноманітні тематичні виставки.

Є 4 виставкові зали, в основному картини. У 2021 році працюють дві зали. Обидва зі своєю родзинкою один залитий переважно темними тонами, а інший яскравими. Стиль самого приміщення ближчий до бароко.

Враження дуже залежить від виставки (і рівня робіт), що проходить у цей момент. У музеї проходять різні виставки, завжди можна знайти щось цікаве для себе.

Тішить, що сучасне мистецтво зберегло кращі традиції. Здебільшого представлені картини від 90-х до нашого часу. Навпроти деяких картин є лавочки і можна милуватися сидячи. Музей наповнений атмосферою творчості, чудове місце, щоб набратися натхнення.

У музеї створено кімнату, де можна відпочити, написати відгуки, почитати біографії художників, після чого залишається відчуття спілкування з авторами робіт. Також у вільному доступі є невелика та дуже затишна бібліотека про живопис та кімнату, в якій можна усамітнитися з іншими відвідувачами для обговорення побаченого. Для особливо вразливих відвідувачів є зал, де вони можуть спокійно обговорити побачене після культурного шоку. А за певну плату можна відвідати курс малювання. Також можна придбати альбоми та каталоги українських художників. На відкриттях виставок регулярно відбуваються концерти фортепіанної музики. Періодично у вихідні проводяться майстер-класи з живопису.

Як дістатися

Музей знаходиться на вулиці Кирилівській, 41, біля станції метро «Тараса Шевченка». Авто завжди можна припаркувати біля музею прямо на вулиці, тому що стоянки для машин немає, але краще приїхати на трамваї чи маршрутці – зупинка прямо біля входу. Музей або художня галерея знаходиться далеко від туристичних маршрутів і житлових кварталів, тому відвідувачів там майже немає ( не рахуючи 2-4 особи ) навіть у вихідний день. Зате можна спокійно та без метушні розглянути всі роботи.

Вхід безкоштовний, або добровільна пожертва для розширення музею, тому чому б не відвідати та не переглянути роботи українських талантів.

На цьому цікаві факти про музей не закінчуються, а ви бували тут, розкажіть у коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.