Субота, 25 Травня, 2024

Як виглядає Ворзель після окупації

Після місяця окупації українська армія звільнила населений пункт Ворзель, що знаходиться у Київській області. Другого квітня жителі містечка вперше побачили українських військових. Після відходу окупантів місцеві мешканці досі приходять до тями. Як зараз виглядає Ворзель,  та що довелося пережити людям, читайте у нашому матеріалі на kyiv-future.

Один шматок хліба ділили на всіх

Наближаючись до населеного пункту, можна побачити російські блокпости, на яких роздягали та обшукували мирних мешканців. Після того, як збройні сили України звільнили місто від окупантів, деякі місцеві жителі виходили на вулиці та плакали. Багато з них не могли зрозуміти, що відбувається.

Зараз на вулицях Ворзеля тихо та спокійно. Людей майже не видно. Може здатися, що життя тут зупинилося. На парканах біля будинків висять білі ганчірки. Таким чином жителі повідомляли окупантам, що вони цивільні. Люди згадують, що під час окупації їсти інколи також не було що. Місцеві  мешканці могли тиждень взагалі нічого не їли. Один шматок хліба ділили на всіх. Це був справжній делікатес. Проте намагалися нагодувати тварин.  Крім голоду, люди зазнали тортур. Деяким мешканцям одягали пакети на голови та кидали у підвали.

Зруйновані будинки та мародерство

Після бойових дій у населеному пункті зруйновано багато будинків, а магазини – розтрощені та пограбовані ущент. Майже біля кожного будинку стояла російська техніка.

Через російську агресію багато людей залишилися без житла.  До речі, саме в Ворзелі знаходиться будинок українського  боксера Олександра Усика. Хоч він і залишився цілим, однак і в ньому побували  окупанти та все потрощили. Дружина боксера Катерина на своїй сторінці в соцмережі виклала кілька знімків, на яких видно, як окупанти понівечили подвір’я будинку. Зокрема переораний гусеницями військової техніки газон та пошкоджену доріжку. В будинку також можна побачити розбитий посуд, розкидані стільці й столи та порожні пляшки.

Крім того, у Ворзелі на дорогах можна побачили спалені та розстріляні автомобілі.  Крім того,  окупанти розстріляли Bentley і Range Rover у гаражах. На авто скинули сміття та на капоті написали “Пріора”.

До речі, один із розстріляних автомобілів належав науковцю-фізику. Чоловіка вбили окупанти,  коли той намагався виїхати. За словами місцевих мешканців, тіло вбитого науковця, як і багатьох інших людей, довго не могли забрати.

Серед вбитих – багато цивільних мешканців Ворзеля. Їх вже згодом стали хоронити біля будинків.  За словами  місцевих, таких поховань на сьогоднішній день понад сімдесят. Серед них є родини з дітьми.

Крім того, за словами українських військових, багато машин, які викрали російські окупанти – заміновані та розбиті.

Також у Ворзелі росіяни пограбували семінарію Пресвятого серця. Зокрема винесли  техніку – кондиціонери, пральні машини, комп’ютери, роутери. Вивезли практично все, що можна продати. Навіть забрали кухонне обладнання й старі кросівки, а також  пошкодили машини.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.