П’ятниця, 29 Березня, 2024

Чим цікавий найстаріший житловий будинок Києва

В Києві багато старих будинків, які пережили історичні події та часи. Ми розповімо про найстарішу житлову будівлю в столиці, яка привертає увагу перехожих. А також розповімо про її таємниці, пише kyiv-future.com.ua.

Досьє

СТАТУС: пам’ятка архітектури місцевого значення,

АРХІТЕКТОР: Михайло Іконніков,

РОКИ БУДІВНИЦТВА: 1760, 1797, 1861,

АРХІТЕКТУРНИЙ СТИЛЬ: класицизм,

АДРЕСА: Контрактова площа, 7.

Найстаріший житловий будинок знаходиться по Контрактовій площі, на Подолі.  Це одна із небагатьох цегляних  будівель цивільної архітектури кінця VIII століття, що зберіглася після масштабної пожежі , яка відбулася в 1811 року на Подолі.  Однак побачити будівлю не так просто, це можна зробити, якщо зайти в арку з вулиці Фролівської.

Побачити цей будинок варто тим, хто цікавиться історією.  Адже це унікальна архітектурна споруда, яка збереглася. До речі,  її засновниками і першими власниками були дворяни Вишневські. Потім будинок продали заможному кондитерові. Його родичі до цих пір мешкають тут і доглядають за  будівлею.

Історiя будинку

Все почалося у 1760 році.  Саме тоді дворянин Леонтій Вишневський придбав  цю садибу, на якій стояв дерев’яний будинок.  До речі, тут двічі сталася пожежа. У 1797 році, після однієї з них,  дворянин  замість дерев’яного поверху, вирішив звести кам’яний поверх над підвалом.  Після цього, у 1861 році, онука  дворянина  замовила у відомого архітектора проект  будинку, який дуже швидко побудували.

Далі будинок виставили на продаж. Його придбав кондитер  Максим Федорович Нєчяєв у 1891 році.  Тож на території  запрацювало кондитерське підприємство.  До речі,  у Нєчаєвих вже був власний магазин.  Вони торгували власною випічкою.  Зокрема,  дуже популярними тоді були «Нечаевские пряники».  Також вони виготовляли халву та цукерки.

У перші роки радянської влади  будинок передали звичайним людям,  які, в свою чергу,  розбили тут город, вирощували городину  та здавали кімнати в оренду. Уцілів будинок і під час німецької окупації. Його націоналізували лише в 1962 році. Родині Нєчаєвих виділили одну кімнату на другому поверсі. Після розпаду СРСР  цю історичну будівлю вдалося приватизувати.

Чим цікавий будинок

Зараз тут мешкає родина Нєчяєвих. На першому поверсі будинку збереглися красиві склепіння XVIII століття, багато старовинних меблів: етажерка, комод, секретер і стілець. Також тут є годинники столітньої давнини, які були виготовлені в Європі. Товстелезні стіни,  які  завширшки більше метра, тому зберігають взимку тепло, а влітку  в будівлі завжди прохолодно.  Також в старовинному будинку є водопровід та газ. На всіх поверхах можна побачити старі раритетні пічки.

Сьогодні у будинку працює  музей, який можуть відвідати всі охочі. Також тут  проходять різні зустрічі та концерти.  Однак в будинку є  кімната, куди не заходить ніхто, крім членів родини, які тут мешкають.На цьому цікаві факти про будинок не закінчуються. Адже їх дуже багато. А ви вже були в найстарішому будинку в столиці? Пишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.