П’ятниця, 29 Березня, 2024

Чим цікавий столичний Будинок меблів

Одним з найбільш футуристичних об’єктів радянського періоду в Києві є Центральний Будинок меблів. Ця будівля була зведена в 1980-і роки, однак до цих пір постійно привертає увагу городян. Ми вирішили розповісти,  як будувався Будинок меблів, де він знаходиться, як до нього дістатися і що в ньому цікавого. Далі на kyiv-future.

Історія Будинку

Спроектовано незвичайний будинок було ще в 1971 році колективом Київського Інституту цивільного будівництва. Конструктори розробили в проекті незвичайну конструкцію. Вони вирішили створити будівлю з великим внутрішнім простором, і замість класичних опор для даху, використовували більш просунуту технологію. Саме цим і примітний об’єкт.

Суть цієї технології в тому, що на підвісні ванти на опорах наварювали тонкі металеві мембрани. На них же накладали ізоляційні і ущільнюючі плити, а також оцинковані листи. Дах за підсумком виявився увігнутим всередину, накривши магазин величезної  площі – цілих 20 000 квадратних метрів.

Саму ж будівлю спочатку планувалося зробити торговим центром і одночасно виставковим павільйоном. Великі скляні вітрини були передбачені не тільки для розширення простору, але і для того, щоб розглядати  меблі можна було цілодобово. Також всередині вирішили відтворити інтер’єри квартир, щоб навести приклади обстановки в них.

Будівництво Будинку меблів завершилося в 1984 році. Крім того, всередині розташували кінотеатр та інші заклади. До слова, експериментальний дах виявився дуже міцним і довговічним. У 2014 році розглядалась можливість реставрації будівлі, але для покрівлі вона  зовсім не потрібна. Настільки вона є якісною. Станом на 2021 рік будівля використовується в своїх початкових цілях. Всередині можна знайти чимало магазинів меблів, у яких представлена відповідна продукція. Є всі види меблів.

Архітектура Будинку меблів

Центральний Будинок меблів – він був першим такого роду в Києві- і досі залишається оригінальним і яскравим. Все тому, що будівля має досить цікаву архітектуру. Виконано вона в стилі радянського неомодернізму, який тоді був дуже модний. Всередині основну частину простору зайняв центральний зал. А модулі-макети (варіанти інтер’єрів квартир) розташували на другому поверсі. Також в будівлі розмістилися адміністративні приміщення, а незвичайний дах облаштували під  літній кафетерій з красивим видом на місто.

Зовні будівля має форму квадратної скляної будови із зовнішнім балконом і майданчиком на рівні другого поверху. Стіни, крім скла, виконані з металевих перекриттів-рам. Дах же є основним архітектурним елементом  і становить собою  конструкцію, що нагадує за формою розкриту пелюстку. У Києві можна зустріти кілька подібних споруд тієї епохи.

Як дістатися

Будівля знаходиться на бульварі Дружби Народів, 23. Поруч з виходом зі станції метро “Дружби Народів”.

На цьому цікаві факти про Будинок меблів не закінчуються. Адже їх дуже багато. А які особливості про цей об’єкт знаєте ви? Пишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.