Понеділок, 15 Квітня, 2024

12 незвичайних скульптур Києва

Щороку, завдяки талановитим скульпторам і художникам у столиці зʼявляються не просто памʼятники, а, навіть, артобʼєкти, які набирають популярність у відомих соціальних мережах. Існують, навіть, челенджі, в яких основне завдання знайти та сфотографувати певну скульптуру або артобʼєкт. А ще, в кожного з них своя цікава історія та свій особливий сенс існування. 

Тому сьогодні ми на kyiv-future розповімо про топ 12 найцікавіших та незвичайних скульптур в столиці, які не лише додадуть яскравості вашому Інстаграму, але й піднімуть настрій. 

Засновники Києва

1_main

Всі ми звикли бачити на схилах Дніпра величний памʼятник засновникам Києва, але відносно нещодавно, а саме у 2017 році в Києві зʼявився памʼятник маленьким засновникам Києва. На Поштовій площі жартівливо граються четверо дітей: три хлопчики, що пускають кораблики та дівчинка, що дивиться на своїх братів посміхаючись та сидячи на лавочці неподалік. Ці діти – це всім відомі засновники Києва: Кий, Щек, Хорив, а дівчинка що сидить неподалік їхня сестра – Либідь. Якщо придивитися, вони граються на мапі Києва. Паперові кораблики, якими вони граються теж мають своє значення, кожен кораблик символізує душу людини і в кожного він свій. Хтось тримає його в руках, хтось випускає, а хтось вже давно відпустив. Є в цьому свій символізм. Цією неймовірно милою скульптурою ми можемо насолоджуватися завдяки художнику Володимиру Журавлю. 

Адреса: Поштова площа

Тримаючи рівновагу

70905

Ще однією цікавою скульптурою можна милуватися в Печерському районі Києва, біля відомого житлового комплексу. Там бронзова гімнастка балансує між двома шестиметровими опорами. За цією скульптурою цікаво спостерігати, коли є вітер, адже тоді фігура оживає і починає дійсно балансувати на тросі. За задумом, ця скульптура символізує рівновагу  та гармонійні стосунки у взаємодії людини з навколишнім середовищем.

Адреса: вулиця Бовсуновська, 2

Мандрівна куля

Skulptura-Shar-putesestvennik-2

Ще один досить милий памʼятник, знаходиться в одному з дворів Оболонського району. Куля в окулярах дуже сильно схожа на відомого всім Колобка. Вона сидить на валізах, а поруч  з ними розташований сачок для того, щоб ловити метеликів. Доповненням цієї картини є вказівник, що показує напрями “Лапландія”, “Африка”, тощо. Цей артобʼєкт має брата в Дніпрі, але там куля сидить не сама, а  з подругою.

Адреса: вулиця Героїв Сталінграда, 8

Дощ

d-800x445

Ще однією цікавою скульптурою є величезна крапля дощу на обличчі людини. Шестиметрова статуя з бронзи та скла прикрашає столицю. За задумом автора, вона символізує внутрішній діалог людини із самою собою. Питання, на які вона шукає відповіді і не знаходить їх. Скульптура зʼявилася нещодавно, але вже зацікавила багатьох поціновувачів такого мистецтва. 

Адреса: вулиця Велика Житомирська, 16

Чотирилапий друг

Так на станції метро “Почайна” було встановлено величезного бульдога в строкатій сорочці. Досить довго жителі міста намагалися знайти потаємний сенс створення цієї скульптури. Але як виявилося, бульдог ні до чого не спонукає, ні на що не робить акцент і навіть нічого не рекламує. Просто автори скульптури хотіли подарувати місту яскравий і цікавий артобʼєкт, так і вийшло. Тепер на “Почайній” сидить і ніби посміхається бульдог на  імʼя “Друг”. Висота скульптури майже 4,5 метри, довжина – 8 метрів, а вага практично 2 тонни. Скульптори готують ще один подарунок для столиці, але що саме це буде, поки що лишається таємницею. 

Адреса: метро Почайна

Велична гривня

grivna-7-of-7

Біля Київського економічного університету встановили памʼятник гривні всемогутній. Свої чудодійні якості вона почала проявляти ще на етапі створення, адже студенти та пенсіонери змогли стати меценатами. Завдяки загальним зусиллям на скульптуру було зібрано 300 000 гривень. Скульптура символізує стабільність гривні та підняття української економіки. Будемо сподіватися, що і на далі  памʼятник буде проявляти свої всемогутні здібності. 

Адреса: проспект Перемоги, 54

Єдність 

На мальовничій Дніпровській набережній зʼявився артобʼєкт “Єдність”. Це чоловічий та жіночий силуети, які поєднані між собою. До речі, ця скульптура стала однією з найінстаграмніших. Адже ввечері, коли захід сонця падає на скульптуру виходять неймовірні фото, а вночі, коли ліхтарі світяться поруч, є відчуття ніби сама скульптура підсвічується. 

Адреса: Дніпровська Набережна

Skylptyra-1-iz-9

Як не дивно, назви в цієї скульптури досі немає, але вона встигла припасти до душі киянам і гостям міста. Поліцейський дуже схожий на героя дитячого мультика – дядю Стьопу, адже скульптура досить висока, майже 2,5 метри. Поруч із ним вірний товариш – пес. Скульптура тримає в руках парасолю, якою прикриває інформаційний поліцейський бокс. А ще скульптура частково є ліхтарем і досить цікаво виглядає вночі. 

Поліцейський

Адреса:вулиця Володимирська

Балерина

11205_800x600_balerina1

Історія цієї скульптури неймовірно мила. Спочатку, на цьому місці була скульптура сірника, але через декілька днів на ньому зʼявилася записка, в якій йшлося про досить миле прохання створити скульптуру балерини, адже поруч живе заслужена артистка балету. Скульптор не зміг відмовити у цьому і згодом, на цьому місці зʼявилася рудоволоса балерина, з керамічними руками, та пачкою, створеною з садової сітки.  Яка тепер прикрашає вулицю Стрітенську. 

Адреса: вулиця Стрітенська, 8

Артобʼєкт сірник

mqotXbruJpYwhtSj17qcQfTH35n-6hYJsSuZNuwSm9Q

Але памʼятник сірнику в Києві також є. Він знаходиться на вулиці Артема і має назву “Живий сірник”. Якщо придивитися на догораючому сірнику видніється зелений паросток. як зародження нового життя.  Це скульптура висотою 4 метри, що символізує проблему знищення зелених зон в місті. 

Адреса: вулиця Артема, 37

Летюча корова

letayuschaya_korova_Kyev

Скульптор Костянтин Скретуцький вважає, що якщо вірити в дива, то можливо все, навіть, летючі корови. Підтверджуючи свої слова він створив саме таку, яка знаходиться по вулиці Олеся Гончара. Вона сидить на дереві та всім посміхається, а створена вона з дерева, пластикових ложок та металевого дроту. 

Адреса: вулиця Олеся Гончара, 47

Парочка стільчиків

parochka-stulev-na-obolonskoj-naberezhnoj-01-774x320

Про стільці в столичному Пасажі знають майже всі, а от про милі стільці на Оболоні, лише жителі району. Ця скульптура символізує закоханих дівчину і хлопця, які під час романтичної прогулянки присіли відпочити. Стільчики виглядають неймовірно чарівними, сидять на огорожі підігнувши ніжки.

Адреса: Оболонська Набережна, 7

Щороку в Києві зʼявляється ще більше цікавих, яскравих, дивовижних та нестандартних артобʼєктів. І кожен з них несе в собі певний сенс. Щодня велика кількість людей проходячи повз замислюється про надважливе для кожного з нас, і в цьому сенс сучасного мистецтва, показати проблеми та можливість їх рішення через красу та розуміння. Адже це дозволяє робити кращим себе, своє місто, свою країну та увесь світ. Головне, знайти однодумців та задати правильний вектор. Створення нових скульптур та яскравих артоб’єктів прикрашає наше місто, надає йому європейського шарму та  дає можливість для довгих та цікавих прогулянок містом, після яких залишиться чудовий, приємний спогад про позитивні емоції та нові факти, які можливо, не були відомі до сьогоднішнього дня, та нові місця, які дозволять оновити свої соціальні мережі додавши декілька нових, незвичайних фото.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.