Четвер, 25 Квітня, 2024

Національний цирк Києва

Цирк Києва-це один із значних та старих цирків України. Є національною пам’яткою столиці. Розташовується на пл. Перемоги, буд.2. Далі на kyiv-future.com.ua.

Історія

З 1797 р. бродячі артисти та скоморохи виступали на площах, ярмарках. Іноді з’являлися намети. Такі вистави були популярними і циркачі стали виступати в різних місцях міста. Іноземні гастролери прагнули приїхати до Києва. Час від часу створювалися тимчасові приміщення для виступу циркових артистів. Це “Шато-де-Флер” (1863 р), цирк на Бессарабській площі (1869 р.), на Хрещатику, в Кадетському гаю, на пл. Університетської.

У 1875 р. збудували першу постійну будівлю цирку на перетині вулиці Б.Хмельницького та вулиці Пушкінської. О.Бергоньє був спонсором будівництва, а В.Ніколаєв створив проект будівлі. Цирк став називатися “Альказар”. Але через рік цирк виявився менш прибутковим, ніж театр. І був зачинений. А приміщення зайняв театр драматургії.

У 1883 р. відкрився цирк Нікітіних на пл.Хрещатицькій. Це була гарна будівля, але знову ж таки тимчасова. І.Піддубний став популярним артистом-борцем у цьому цирку.

І лише у 1903 р. побудували цирк, що складався з двох поверхів, технічно обладнаний. Це був найбільший у Європі цирк. Власником був П.Крутіков, а спроектував архітектор Е.Брадтман. Знаходився на вул. архітектора Городецького.

Славився цирк виступами самого П.Крутікова, а саме номери з навченими кіньми. У 1918 р. у цирку Крутікова П.Скоропадського було оголошено главою України-гетьманом. За Радянського Союзу цирк націоналізували. Але під час війни 1941 р. будинок був підірваний. У 1960 р. на місці будівлі цирку збудували кінотеатр-“Україна”.

На перехресті вул. Саксаганського та вул.Б.Васильковська у 1950 р. побудували за 2

місяці новий цирк. Але й він виявився непостійним.

Нова будівля сучасного цирку Києва

Міністерство УРСР ухвалило організувати державний цирк України у Києві. І почали будувати нову будівлю сучасного цирку на території колишньої церкви І.Златоуста, на пл. Перемоги, буд.2. В.Жуков був автором проекту. Урочисте відкриття відбулося у листопаді 1960 р.

Це один із потужних та великих цирків України. 77850 кубічних метрів містить весь об’єм будівлі, що складається із трьох поверхів. Привертає увагу великий та блискучий купол цирку, який покритий панелями із залізобетону. Від купола піднімається вгору башта зі шпилем. Стіни будівлі оздоблені світлою плиткою. Фасад цирку представлений у вигляді півкола та прикрашений колонами. До головного входу ведуть сходи. Нагорі видніється назва “ЦИРК”.

Усередині приміщення є манеж з залом для глядачів, кафе і фойє, побутові приміщення, додатково є манеж з балкончиком. Близько двох тисяч людей міститься в залі великого манежу.

У 1998 р. київському цирку присвоєно звання-”національний”.

У 2019 р. у цирку встановили сучасну техніку світла та звуку, яка покращила художнє оформлення вистав.

На арені цирку виступають як українські, так і світові артисти. Колектив виконує номери різноманітних жанрів. Є власний музичний та балетний колективи. Артисти створюють неповторні та захоплюючі номери. Постійно експериментують, вносять нові складні елементи у програму.

Ставлять циркові номери на воді, з використанням фонтанів та басейну. Такі вистави називають аква цирком.

Київський цирк тішить і дорослих та дітей.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.