Середа, 24 Квітня, 2024

ТОП-5 містичних місць столиці, яких бояться кияни

Є місця, які притягують себе чи лякають своєю енергетикою. У Києві їх чимало. Читайте про них більш детально у нашому матеріалі на kyiv-future.com.ua.

 Лиса гора

Історичне місце заснування столиці України. Унікальне місце у Києві зі своєю енергетикою та атмосферою.

Кожен із нас чув про Лису Гору хоча б раз у житті, всі читали Булгакова, Гоголя та інших класиків, ті згадували Лису гору, як місце де збирається погань, де відьми влаштовують шабаш і не дай Бог простому смертному потрапити туди на вогник.

Дійсно, київська гора це одне з наймістичніших місць України, стародавній, місцями густий, змішаний ліс, високі пагорби і круті схили, таємничі галявини та різкі, глибокі яри та яри, а також величезних розмірів.  Гарні, старовинні, занедбані та неприбрані витоки держави. Але все ж таки дуже і дуже стародавні і привабливі височини, забравшись на які відвідувачу відкриються незвичайної краси та привабливості види, сприйняття яких не залишить байдужим нікого.

В наші часи Лиса гора має майже той самий вигляд, який вона мала сотні років тому. Нині її умовно поділяють на три частини: Русалочий яр та Відьминський яр, а також найбільша частина – Мертвецький гай. Тут геть-чисто відсутні всі ознаки цивілізації. Лиса гора є оплотом прихильників Чорних Сил, тут збираються на збіговиськи язичники, відьми та чаклуни. І тому Лиса гора, як магнітом, просто манить до себе безліч тих, хто цікавиться окультними науками.

Це незвичайне місце. Незаймана природа в межах міста. Пагорби, вали, стежки, тунелі. Є де погуляти та подихати чистим повітрям. Більше ліс, ніж парк.

Дуже малолюдно. Без Google карти туди краще не йти, можна загубитися.

Бояться там нічого, нічого незвичайного не було.

Тут є вівтарі для дарів і величезна статуя Перуна, що дивиться в 4 сторони світу одночасно.

Бажано ще перед відвідуванням вивчити історію. Незвичайне місце. Незаймана природа в межах міста. Пагорби, вали, стежки, тунелі. Є де погуляти та подихати чистим повітрям.

З мінусів-на території лисої гори є заміновані ділянки лісу.

Замок Річарда Левове Серце (він же Будинок із привидами)

Візитна картка Андріївського узвозу та будинок, історія якого сповнена легенд. Завжди був пов’язаний із певною містикою. Подейкують, нинішній його господар має намір його реконструювати та зробити готель. У будь-якому випадку це пам’ятка архітектури та шматочок історії Києва та його серця – Подолу. А якщо піднятися сходами поряд – вам гарантовано найкрасивіший вид на сам Поділ та Київ зокрема. Є ще одна драбина – трохи по діагоналі навпроти – веде на Щекавицю і старообрядницький цвинтар зі склепами киян минулих століть.

У час у будинку проживали відомі українські художники. Історії будинку та його мешканців присвячено кілька вітрин Музею однієї вулиці. У музеї представлені особисті речі та художні роботи мешканців будинку, а також фотографії та плани Замку Річарда.

А ще в цьому будинку не любили селитися, казали, що у ньому живе приведення. Іноді воно виє ночами. З дня створення він частіше пустував, ніж був «живим». Поміщик Орлов почав його будівництво, але невдовзі було вбито, завершувала будівництво його вдова. Коли будинок був готовий, в ньому стало відбуватися щось негаразд – були чутні жахливі стогін, зітхання, а часом і леденить душу виття. Невдовзі вдова через це продала його. Надалі він неодноразово поміняв своїх господарів.

Будинок з химерами

Є найбільш незабутнім будинком у Києві. Причина цьому одна – нічого подібного, навіть приблизно, в столиці більше немає. Багато легенд та міфів ходить про будівлю. У вечірній час коли нікого немає поруч стає трохи  моторошно. Перехожі розповідали, що це місце наводить на дивні думки. Також багато людей бачили у вікнах примару.

Будівлю було збудовано на початку 20 століття архітектором Владиславом Городецьким. Сам будинок проектувався як дохідний, тобто спочатку будувався для здавання в оренду. На четвертому поверсі розташовувалися приватні апартаменти знаменитого архітектора.

Чому химери, спитаєте ви? Справа в тому, що архітектор В. Городецький пристрасно захоплювався полюванням і мав одну мрію – побувати на сафарі в Африці. Саме цей факт і надихнув його розмістити зовні і всередині будинку бетонні голови носорогів, антилоп, жирафів, крокодилів та багатьох інших мешканців савани. Як водостоки виступають споруди, схожі на хобот слона або тіло змії. Величезна кількість ліпнини і скульптур зовні нагадує якийсь хаос, але в цьому різноманітті не важко побачити задум автора.

У наші дні, споруда будівлі, схожої за рівнем, викликала справжній фурор. Ми можемо тільки здогадуватися про емоції жителів 1903 року, коли вони побачили цей шедевр.

Покинута психіатрична лікарня

На Дорогожичах знаходиться закинута психлікарня, де фіксується безліч аномальних явищ.  Вона будувалася на вул. Фрунзе, як новий корпус, але через низку смертельних інцидентів будівництво загальмували. До речі, її починали будувати ще за часів СРСР.  Це місце надзвичайно травмонебезпечне. Адже серед молоді, яка тут гуляє  бувають смертельні випадки.  Одна з причин – мародери витягли з будівлі майже весь метал, у підлозі утворилися діри, в які можна провалитися. Місцеві мешканці намагаються обходити це місце стороною.

Кесон на Оболонській набережній

Споруда, що нагадує про часи комунізму, безмежні можливості компартії, оповите нальотом таємниць, підземель, підземних ходів, режимних об’єктів та іншого, що хвилює уяву.

Безсумнівно одно із містичних місць. Прочитайте в інтернеті історію його створення та краху проекту будівництва тунелів під Дніпром – і вам захочеться його побачити. Прийдіть до нього і відчуйте його сплячу міць, потоніть у його масштабах, перенесіться подумки на 80 років тому і уявіть себе його будівельником. Після цього вам не захочеться відразу йти, а ще раз все розглянути. У цьому є унікальність цього місця. Нехай воно зараз і занедбане, але це навіть не применшує його величі. Ця будівля чекає свого відродження давно.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.