П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Харківський масив: історія району

Одним з найбільших лівобережних житлових масивів Києва є Харківський, який знаходиться в Дарницькому районі міста, пише kyiv-future.com.ua. Ми розповімо, як будувався масив і чим він примітний.

Хутір Шевченко на місці масиву

До того, як тут був побудований великий житловий масив, територія була хутором Шевченка, відомим також як село ім. Тараса Шевченка. Воно було відносно молодим, бо з’явилося в 1924 році, сформувавшись неподалік від села Позняки. Іменем Шевченка хутір був названий завдяки колгоспу на Червоному хуторі. Але офіційно ця назва з’явилася лише в 1961 році.

Вулиці сформувалися в 1930-і роки, а активно забудовуватися село почало в 1940-50-і роки. До цього воно було невеликим. До 1951 року, там налічувалося майже 600 будинків з близько 4-ма  тисячами мешканців. Тоді ж тут відкрили лікарню. Однак, в 1984 році село почали активно зносити. Разом з тим  почали вирубувати дерева і вибирати торф з боліт, щоб почати будівництво масиву. Деякі будинки старого села збереглися і сьогодні.

Будівництво масиву

У другій половині 20 століття Київ активно розширювався. Забудовувалися все нові масиви, і одним з основних стала Дарниця. Але якщо частина мікрорайонів будувалася ще в 1960-70-і роки, то за будівництво на інших територіях активно взялися лише в 1980-ті. Тоді і почали з’являтися молодші масиви.

Таким чином, в якості розширення Дарниці, був закладений Харківський масив. Щоб уникнути підтоплень, його розташували на значній відстані від берегів Дніпра. Знаходиться він в глибині Лівого берега. Лише потім були побудовані Осокорки і Позняки, які розташувалися ближче до Дніпра. Харківський масив трохи старший  за  них.

Оскільки забудова велася вже в 1980-ті, це відбилося на архітектурі масиву. Будинки тут значно вище, ніж в більш старих районах. Це в основному вже 9-ти та 28-поверхові будинки. У 1990-2000-і роки, поряд з Харківським масивом було відкрито кілька станцій метро. Найближчими є станції «Харківська» і «Вирлиця». Однак, станція «Бориспільська» теж розташована не так далеко.

Під час будівництва в масиві було відкрито чимало шкіл, дитячих садків і  ліцеїв та дошкільних установ.  Є також лікарні, деякі соціальні контори та спортивні школи.

 Як виглядає Харківський

Крім описаних вище будинків і освітніх установ, на Харківському масиві працює чимало магазинів і закладів.

Основна забудова масиву відбулася в період з середини 1980-х до початку 1990-х. На території Харківського можна помітити і більш нові будинки. Навіть зараз тут йде будівництво сучасних житлових комплексів.

На відміну від житлових масивів Позняки та Осокорки, Харківський масив в цілому більш зелений. Навпроти нього знаходиться велике озеро Вирлиця, на території самого масиву розташований Парк Воїнів-інтернаціоналістів з пам’ятником, а поруч з масивом знаходиться великий Парк партизанської слави.

Масив розташований між вулицями Ревуцького, Тростянецька, а також Харківським шосе і проспектом Миколи Бажана. Невелика територія за Харківським шосе теж частково відноситься до масиву. А вулиця Архітектора Вербицького проходить по центру Харківського масиву.

На цьому цікаві факти про масив не завершуються. А які особливості ви знаєте про цей район. Пишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.