У Києві багато різних цікавих місць, але туристам обов’язково потрібно прокотитися на фунікулері. У нашому огляді розповімо про його історію і чому його так люблять жителі Києва та гості міста. Далі на kyiv-future.
Історія фунікулера
Проект Київського фунікулера був розроблений в 1900-х роках. Його будівництво тривало з 1902 по 1905 рік. Спочатку фунікулер називався “Михайлівський електричний канатний підйом”. Його двері для пасажирів відкрилися в травні 1905 року. Від сучасної Контрактової площі до фунікулера побудували лінію трамвая. До верхньої станції також ходив трамвай. А ось під час Другої світової війни фунікулер перевозив пасажирів з перебоями. Після визволення Києва незвичайний вид транспорту відремонтували. Уже в листопаді 1943 він знову запрацював.
До речі, ремонти підйомника проводилися в 28 році, 50-х та у 63-64х роках, а в 80-х фунікулер навіть планували ліквідувати. Але цього не сталося. Тож реконструйований вид транспорту відкрився в грудні 84 року. Після цієї реновації фунікулер уже не міняв свій зовнішній вигляд. Хіба що кілька разів перефарбовували в різні кольори вагончики транспортного засобу.
Традиційно раз на рік для безпеки пасажирів підйомник на закривається на ремонт.
Чим цікавий фунікулер
Багатьом жителям Києва незрозуміло, куди можна віднести даний вид техніки, – до транспорту або до атракціонів? Для туристів це ніби як розвага, а для місцевих, ніби як засіб пересування, хоч і на малу відстань, де можна пройти пішки. На цьому транспорті можна спуститися до річкового вокзалу. А піднімаючись на гору відкривається шикарний вид на Дніпро. Адже коли ковзаєш по схилу на підйомнику, можна помилуватися досить симпатичними видами Подолу.
Також завдяки фунікулеру, ви потрапляєте в один з найкрасивіших парків Києва “Володимирська гірка”. Тут доглянута територія, діють фонтани, є дитячі майданчики та багато лавочок. З оглядових майданчиків відкриваються прекрасні краєвиди Києва. Відмінне місце для сімейного прогулянки. До Майдану Незалежності – 10 хвилин пішої ходи.
Кияни полюбляють підйомник за зручність – кілька хвилин і вже у мети, не потрібно йти пішки. В транспортному засобі є кілька секцій для пасажирів, сидячих місць не багато, деякі пасажири їдуть стоячи. Цілком комфортний бюджетний вид транспорту, який можна використовувати як розвага для дітей. Якщо хочете не просто піднятися / спуститися, а й подивитися на що відкривається вид, то потрібно займати місце в нижній частині вагончика.
Як дістатися
Знаходиться підйомник біля станції метро «Поштова площа». Вартість проїзду становить вісім гривень. Купується QR квиток (раніше були мідні жетончики). Зручно, що можна просто оплатити проїзд банківською картою. Легко можна піднятися з Поштової площі на Михайлівській площі, щоб не йти по сходах вгору. На вихідних може бути черга на вхід, тому що великий потік туристів, особливо в літню пору.
На цьому факти про фунікулері на закінчуються, а ви бували тут? Любіть кататися на підйомнику?Пишіть в коментарях.