Субота, 5 Жовтня, 2024

Пам’ятник Сковороді. Місце тусовок в місті

Цей матеріал буде цікавий туристам і корінним киянам. Перші дізнаються про ще одне цікаве місце у Києві, куди можна піти за неформальним простим спілкуванням, познайомитися з цікавими людьми і “зануритися” в життя міста. Киянам буде цікаво більше дізнатися про відомий пам’ятник Григорію Сковороді на Контрактовій площі. Дістатися сюди досить просто, вийти на метро Контрактова площа та пройтися 100 метрів. Або Ви можете пройти історичним маршрутом, вийти на Золотих воротах і спуститися по Андріївському узвозу, другий варіант буде навіть цікавіше і зараз ми розповімо чому, пише kyiv-future.com.ua.

Як пройти до Сковороди? Слідами Кавалерідзе І.П.

Річ у тому, що Кавалерідзе І.П. є скульптором нашого пам’ятника Григорію Савичу Сковороді. Це була видатна людина – скульптор, художник, сценарист, кінорежисер і драматург. Щоб трохи познайомитися з його творчістю пропонуємо Вашій увазі чудовий маршрут на Контрактову площу: 

  1. Перший пункт нашої подорожі – метро Золоті Ворота, там, під самими воротами, Ви побачите скульптуру Ярослава Мудрого, зведену за проектом скульптора Кавалерідзе в 1997 році. Це місце саме по собі прекрасно, під скульптурою часто виступають вуличні музиканти, Ви можете купити чашечку кави і насолодитися міським колоритом. 
  2. Наступним пунктом в маршруті буде Михайлівська площа, дійти до неї можна по Володимирській вулиці від Золотих Воріт. На площі розташована наступна наша пам’ятка – пам’ятник княгині Ользі, також творіння рук скульптора Кавалерідзе. Композиція складається з трьох фігур, по ліву руку княгині розташований Апостол Андрій, по праву – Кирило і Мефодій.   
  3. На Контрактову площу, до пам’ятника Григорію Сковороді можна спуститися по Андріївському узвозу. Це одна із старовинних вулиць, яка з’єднує нижнє і верхнє місто. 

Пам’ятник Григорію Савичу Сковороді. Заборона партії і ритуали студентів

Спочатку скульптура була дещо інша ніж ми бачимо її сьогодні. За проектом Кавалерідзе І.П. Григорій Сковорода повинен був бути босим, з біблією в руці і хрестом на шиї. Адже він був мандрівним філософом, який проповідував слово Боже і при цьому був дуже освіченою людиною. Місце під будівництво пам’ятника вибиралося не випадково, адже Сковорода закінчив Києво-Могилянську Академію в 1750 році, а пізніше викладав там кілька років. Пам’ятник побудований в 1977 році і радянська влада наказала одягнути на Григорія Сковороду постоли, біблію замінила торбинкою, а хрест і зовсім зняли. Якщо подивитися на Сковороду збоку, то видно те місце, де повинен був знаходитися хрестик, за характерними складочками на одязі.

Зі скульптурою Сковороди пов’язані ритуали студентів Академії. Щоб успішно скласти іспит необхідно потриматися за взуття Григорія Савича. Раз на рік студенти самі відмивають пам’ятник, цей день – 14 жовтня. Чорна шапочка випускника одягається на пам’ятник в день вручення дипломів.

Дізнатися місто ближче

Якщо Ви турист, то Вам буде цікаво познайомитися з киянами та учнями Києво-Могилянської Академії. Тут, під скульптурою Григорія Сковороди збирається неординарні особистості міста, грають на гітарі, обговорюють філософські питання і просто тусуються. Тут можна завезти незвичайне і цікаве знайомство, яке запам’ятається на все життя. А Кияни можуть прогулятися маршрутом від Золотих воріт і ближче ознайомитися з творчістю українського скульптора і режисера Івана Петровича Кавалерідзе.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.