Неділя, 8 Вересня, 2024

Цікава архітектура і давня історія: ТОП-5 бібліотек Києва

У столиці є багато бібліотек. В нашому огляді розповімо про найпопулярніші з них. Зокрема, чому їх потрібно відвідати і чому їх люблять жителі міста. Далі на kyiv-future.

Бібліотека імені Лесі Українки

Чудове місце, яке хоч і не вражає ультрасучасним підбором підручників, але зате тут багато художньої літератури. Також тут є розмовний клуб, тихі затишні зали для роботи, і  найголовніше – тепле ставлення персоналу. Бібліотекари – приємні жінки, допоможуть підібрати потрібні книги і докладно розкажуть про всі правила. Працівники намагаються всіма силами зробити бібліотеку комфортною для відвідувачів.

З плюсів –  читачі відзначають -хороший читальний зал. Затишний, якому панує тиша. З’явився комп’ютерний зал з інтернетом. Одна година в день можна користуватися комп’ютером та інтернетом безкоштовно. Якщо приходиш зі своїм ноутбуком, то можна на їх вайфай сидіти хоч цілий день. Там же можна роздрукувати, відскакувати, відксерити. Крім того, тут періодично проходять різні заняття і майстер-класи.

Бібліотека знаходиться за адресою: бульвар Ігоря Шамо, 2/7.

Національна Наукова Медична Бібліотека України

Хороша бібліотека, в якій є величезний асортимент книг. Працюють приємні співробітники. Як і будь-яка наукова бібліотека доступна лише дипломованим медикам або студентам. Потрапити в будівлю можна з екскурсією. До речі сама будівля пов’язана з ім’ям родини офіцера Терещенко. Колись цей будинок їм належав. У будівлі можна побачити сейф Терещенка, в якому зберігають старовинні книги бібліотеки, яким просто немає ціни. У бібліотеці є дуже гарний зал, який з’єднаний з кабінетом Терещенко і залом для нарад.

Також можна розглянути польські медичні багатотомники з анатомії або знайомишся з працями литовських хірургів. Також є окремі стенди, які присвячені нашим флагманів медичного післядипломного навчання.

В бібліотеці є комп’ютер і величезні ряди картотек з назвами всіляких книжок з медицини.

У головному холі бібліотеки висить величезне дзеркало з венеціанського скла і це варто побачити кожному особисто.

Ще в будівлі можна побачити оригінальну ліпнину і багато різних предметів, що нагадує про попередніх власників.

Знаходиться будівля за адресою: вулиця Льва Толстого, 7.

Національна бібліотека України для дітей

Прекрасне місце. У ній зберігається дуже багато книг, приємний і дуже товариська персонал. Весь час (особливо влітку), щось відбувається: то майстер класи, то діти сценки репетирують, квести, обговорення прочитаного, флешмоби, то майстер-класи, концерти, цей список нескінченний. Все це пов’язано з читанням, непомітно для себе закохуєшся в книгу. Найприємніше – за це не беруть ні гроша. У конкурсах дуже часто можна виграти різні призи. Наприклад, солодкі подарунки, сувеніри та книги. Тут можна придбати досвід командної роботи, управління групою людей, спілкування, виступи на сцені, проектування, розгадування квестів, ігор з дітьми. Можна посидіти за комп’ютерами (бібліотекари стежать щоб діти не пересиділи до болю в очах). Є де посидіти, що подивитися в холі (часто на стінах важать роботи дітей), з ким поспілкуватися (бібліотекари дуже позитивні і товариські). Є зал з музичним інструментами, караоке, а також дискотека для дітей. Також в будівлі працює гурток лялькового театру і акторської майстерності. Крім того, в бібліотеці багато залів різної тематики.

Хоча все ж таки це ідеальне місце для кнігомана.  Найголовніше, що асортимент дуже різноманітний і постійно додаються нові книги. Сам антураж будівлі – незабутній. Нікого не залишає байдужим прекрасна ліплення на стінах. Також в будівлі є кімната з казковими персонажами і вітражною стелею – щось. Це відмінне місце для дітей та дорослих, яке потрібно відвідати.

Знаходиться за адресою: вулиця Януша Корчака, 60.

Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого

Прекрасна бібліотека, з давньою історією, цікавою архітектурою, багатими фондами.

Тут знаходяться підшивки всіх газет, які виходять. Адже бібліотека є однією з трьох, куди повинні приходити обов’язкові екземпляри видань.

Працює відмінний і доброзичливий персонал, в будівлі затишні та комфортні читальні зали.

І багато ще плюсів. Також дуже красива архітектура і цікаві творчі зустрічі проводяться з письменниками, режисерами та іншими людьми мистецтва. Працює привітний і кваліфікований персонал.

Невеликі мінуси. Термос з кавою або чаєм або воду треба брати з собою. У бібліотеці нічого немає.

Будівля знаходиться в центрі столиці з більш ніж сторічною історією. Його архітектура, виконана в стилі неоренесансну заслуговує того, щоб на нього подивитися зблизька.

Адреса: головний корпус знаходиться на Грушевського, 1, а філія – в Набережно-Хрещатицька, 1.

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського

Дуже велика бібліотека.  Архітектура та розміри будівлі виконані  в типовому радянському стилі. Дуже цікавий інтер’єр. Багато хто любить цю бібліотеку за масштаби, кількість книг і залів, за радянський шик і колорит.  Є

ь електронний каталог. Особливо, коли ти працюєш і так за комп’ютером і очі втомлюються. З мінусів ще -Сам будівля і територія. Старий ремонт, зруйновані і непрацюючі фонтани. Все інше можна віднести  до плюсів. До речі, багатьом відвідувачам подобається, що книги треба чекати, а навіть подобається ця атмосфера картотеки. Подобається, що ти можна знайти багато різної літератури за фахом і темам. Подобається проводити вечори в читальному залі. Також в бібліотеці є смачна і недорога їдальня. Рекомендуємо відвідати це місце, тим хто любить гарну архітектуру і книги.

Бібліотека знаходиться за адресою: Голосіївський проспект, 3. Знаходиться прямо біля метро.

Графік роботи:

В будні дні – з 9-00 до 20-00.

В суботу та неділю – з 10-00 до 18-00.

Кожна четверта п’ятниця місяця – санітарний день.

На цьому список цікавих столичних бібліотек не закінчується. А яка у вас улюблена бібліотек в Києві? Пишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.