Вівторок, 23 Квітня, 2024

ТОП-5 київських будівель, які потребують реставрації

Багато історичних будинків у столиці руйнуються або зносяться. Хоча в столиці є багато історичних пам’яток, які потребують реставрації. Ми розповімо про ТОП-5 будівель, які можуть зруйнуватися на очах, пише kyiv-future.com.ua.

Будинок Сікорського в Києві

Це домівка знаменитого авіаконструктора  Ігоря Сікорського, який був зведений в столиці на початку 20 століття. Є інформація, що в підвалі будівлі винахідник облаштував особисту лабораторію і проводив у ній аеродинамічні досліди. І саме тут народилися перші розробки літальних апаратів відомого  авіаконструктора. У дворі будівлі вчений побудував прототип першого вертольоту. До речі, біля будівлі встановлено його макет.

Цей будинок – яскравий приклад, як  розсипається будівля, яку кияни хочуть бачити відреставрованою.

Вона повинна була стати музеєм легендарної особистості. До речі, нащадки авіаконструктора пропонували за свій рахунок відновити будинок. Однак на даний момент будівля знаходиться в жалюгідному стані. Тут вже давно ніхто не мешкає, а тому стіни помешкання не пам’ятають, що таке опалення.

За словами активістів, у багатьох жителів столиці  складається таке враження, що влада робить все для того, щоб будинок спеціально прийшов до стану «під знос», і замість нього з’явиться нова будівля або якийсь готель.

Хоча  історичний пам’ятник у жахливому стані, але приходити сюди варто заради атмосфери і невеликої фотоекспозиції.

Покинутий будинок авіаконструктора Сікорського в Києві обов’язково потрібно відвідати і подивитися.

Адреса: вулиця Ярославів Вал, 15.

Будинок УНР

Історична будівля в центрі міста знаходиться в жахливому і напівзруйнованому стані. Саме з балкона цієї будівлі в 1918 році революціонер Михайло Грушевський заявив про незалежність Української Народної Республіки (УНР). Також через рік у цих стінах був підписаний акт злуки УНР і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

Будівля мала стати музеєм, і кияни давно підписали петицію і зібрали для цього необхідну кількість голосів, але на сьогоднішній день нічого не було зроблено.

Хоча ще в 2005 році Київрада прийняла проект реконструкції даного об’єкту. Тут повинні були побудувати багатоповерховий бізнес-центр із різними офісами. При цьому була повинна залишитися кутова частина будинку з балконом. Адже саме на ньому Грушевський виголошував свою промову. Через те, що даний проект викликав негатив і протестні настрої у громадськості, рішення не було затверджено.

У 2011 році будинок позбавили охоронного статусу. Але у 2015 році був введений мораторій на забудову в прикордонній зоні біля Софії Київської.

У 2017 році мер столиці В. Кличко заявив, що зробить все, щоб не було руйнування історичної будівлі. Однак, в 2018 році тут була пожежа, а будівля, як і раніше, вимагає реконструкції.

Адреса: вул. Софіївська, 20/21.

Гостинний двір

На Подолі знаходиться головний торговий центр старого міста. Спочатку Гостинний двір планувався  як двоповерховий торговий комплекс з різними магазинами. Через пожежу другий поверх так і не побудували. Гостинний двір залишився одноповерховим.

Торговий комплекс зведено в формі прямокутника. У ньому раніше працювало понад п’ятдесят різноманітних магазинів. Вони ділилися на ряди, зокрема, на шовковий, хутряної та інші. Кожна торгова лавка мала два входи, а також особистий склад і підвал. У 80-х тут провели реконструкцію, добудувавши другий поверх.

У 2011 Гостинний двір виключили зі списку пам’яток архітектури.

Однак через те, що будівля знаходиться в поганому стані, її потрібно було відреставрувати.

За проектом, який затвердили київські чиновники, Гостинний двір повинен був перетворитися на торговий центр. Фасад будівлі повинен був залишитися таким же, переробити хотіли дах. Тобто замість дерев’яного зробити металевий. Поверхи хотіли віддати під адміністративні приміщення, торгово-офісні площі і різні магазини, а в підвалі планували відкрити супермаркет. Також тут хотіли побудувати стоянку.

Тому навколо будівлі розгорівся великий скандал.

За те, щоб зберегти історичний вигляд будівлі, кияни регулярно виходили на акції протестів.

А столичні активісти постійно мітингували під будівлею.

У 2013 горіло горище Гостинного двору, через що було сильно пошкоджено дах будівлі.

Уже в 2016 році будівля знову отримала статус пам’ятника архітектури. Її стан лише погіршується з кожним днем. Звідси з’їхали різні державні та комерційні установи. Гостинний двір спорожнів і знаходиться в напівзруйнованому стані.

Адреса: Контрактова площа, 4.

Будинок Мурашка в Києві

Садиба відомого живописця Мурашка – столичний історичний пам’ятник історії та архітектури, що знаходиться  на Малій Житомирській. Складається з маєтку і прибуткового будинку на червоній лінії забудови вулиці, а також флігеля, який розташовано в подвір’ї. На даний момент знаменита будівля 19 століття перебуває в аварійному стані. Хоча при цьому зберегла свою красу і має унікальний вид. Це будинок відомого живописця. Фасад будівлі зведено в стилі класицизму. Він нагадує іконостас. Однак початкове оформлення інтер’єру не збереглося.

За словами активістів, якби будівлю реконструювали, то вона  стала б цінним історичним архітектурним об’єктом. До речі, наприкінці 1936 року в Києві було вперше відкрито міську бібліотеку для сліпих, яка розміщувалася саме в цій будівлі.

Кияни просили відновити будинок Мурашка в первозданному вигляді. Будівля продовжує руйнуватися. Місцеві бездомні тут розпалюють багаття, щоб зігрітися.

За словами активістів, довести пам’ятник культури до такого жалюгідного стану – це блюзнірство.

Адреса: вул. Мала Житомирська, 14А.

Дім Миколи Терещенка

Це колишній маєток столичного мецената Миколи Терещенка, Який є пам’яткою архітектури. Кілька років тому в будівлі закрили головний вхід і замурували вікна, зняли ліпнину, демонтували балкони. Активісти побоюються, що будинок просто втратить свій статус, так як особняк потребує реставрації.

Адреса: бульвар Шевченка, 12.

До речі, мова йде не тільки про ці конкретні будівлі та будинки. Це стосується і дореволюційної забудови, яка була в різних районах столиці. Будинки, які збереглися, створюють неповторну атмосферу. На сьогоднішній день таких будівель все менше залишається в місті. У Києві все більше з’являється хмарочосів і висоток. Часто вони виростають на місці історичних будівель.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.