Понеділок, 15 Липня, 2024

ТОП-5 найкрасивіших церков і монастирів Києва в українському стилі

Ми зібрали добірку найкрасивіших столичних церков і монастирів, побудованих в класичному українському архітектурному стилі. Далі на kyiv-future.

Михайлівський Золотоверхий монастир

Найдавніший собор країни. Його почали будувати в 1108 році. У 12 столітті в монастирському комплексі розмістилася одна з найважливіших святинь Візантії – мощі святої великомучениці Варвари.

Включає також трапезну з церквою Іоанна Богослова і дзвіницю. Дуже красивий і елегантний зразок українського бароко. Один із символів Києва, впізнаваний усіма.

Це не просто монастир, а храм дивовижної краси. Блакитні зовнішні стіни надають легкість монументальній будові. За задумом архітекторів, він мав відображати всю глибину фарб нашого неба – такого ж синього, як і колір собору. Крім того, жовтий з синім (стіни і купола) – кольори нашого державного прапора.

До речі, у монастирі звучить прекрасна музика під час служби. Дуже красивий церковний спів, від якого відчувається умиротворення. Шикарне багатоголосся і чоловіче, і жіноче. І служба проводиться українською мовою, що теж дуже красиво.

Усередині окрема історія краси і оздоблення. На територію вхід безкоштовний. Потрапивши на територію храму, можна побачити сад, лавочки, музей, через який можна піднятися на каплицю. Музей і підйом на каплицю платний. Можна піднятися на дзвіницю і насолодитися чудовим видом в сторону Софійського собору та пейзажами міста.

Після відвідин можна спуститися на фунікулері на Поділ. А можна прогулятися по Володимирській гірці і перейти до Арки Дружби Народів.

Адреса: вулиця Трьохсвятительська, 8, Михайлівська площа.

Софія Київська

Унікальне місце. Його історія починається з 11 століття. Тоді князь Ярослав Мудрий тут побудував храм. Пам’ятник Великої Київської Русі. Сучасний вигляд собору сформувався в 18 столітті. При реставрації собору світ побачив унікальні фрески, розписи, мозаїки. У ньому зберіглася мозаїка, якій 1000 років. Балконні арки для князів і знаті мають різьблення по каменю, яких немає ніде у світі, вони унікальні.

До речі, з дзвіниці собору відкривається шикарний вид на Софіївську площу і місто.

Старина 11 століття просто вражає. Тому в цей собор варто піти хоча б раз і замовити екскурсію. Вона допоможе дізнатися і ближче познайомитися з історіє та красою собору. Це як одна з візитних карток столиці.

Вхід платний. На території собору ще кілька будівель. Наприклад, будинок митрополита і трапезна. Також тут проходять різноманітні цікаві виставки та інсталяції.

Перевірте час роботи перед відвідуванням. Хоча б раз зайти всередину собору однозначно варто. Тут дуже спокійно і мирно. Місце наскрізь просякнуте історією. Тут можна насолодитися природою, тишею і милуватися стародавньою архітектурою.

Святиню краще відвідувати в будні, дуже багато людей у вихідний день.

Адреса: вулиця Володимирська, 24.

Києво-Печерська Лавра

Побудована в стилі українського бароко. Монастирі засновані ще в 1051 році.

Це чудова архітектура, яка охороняється державою. На території є вишневий сад і мальовнича дорога 18-го століття. У Лаврі завжди чисто і затишно. Тому може здатися, що Києво-Печерська Лавра – це окреме місто в місті.

Велика територія. Є що подивитися. Є джерело, де можна набрати і попити води (кажуть в ній багато срібла). Можна піднятися на  дзвіницю і подивитися на Лавру з висоти. Вид просто шикарний. Нагорі є два оглядові майданчики. На самому  верхньому можна присісти і відпочити.

На дзвіницю потрібно купувати окремий квиток або відразу брати квиток, який включає і Лавру і дзвіницю.

Можна спуститься в ближні або далекі печери. До речі, для того щоб все обійти, треба виділити цілий день.

На території є церковні трапезні, де можна відпочити і підкріпитися. Також на території знаходиться багато різних музеїв. Один з найцікавіших – музей мініатюр, який просто обов’язковий до відвідин

Рекомендується взяти екскурсію, щоб зануритися в атмосферу. Багато пам’яток для туристів і багато святинь для паломників. Це місце сили і історичний пам’ятник.

Вхід на територію платний.

Адреса: вулиця Лаврська, 15.

Видубицький монастир

Чоловічий монастир часів Київської Русі. Собор 1070 року просто з неймовірними фресками всередині. Вони як живі, настільки відмінно виконані. Це монастир з дуже цікавим історичним минулим, а також енергетично сильне, красиве місце. На його території є джерело зі святою водою.

На упорядкованій території з красивим ландшафтним дизайном відкриті три храми. Тут панує сприятлива атмосфера, доглянута територія, вся в квітах, красиво. З собору можна потрапити в ботанічний сад. У храмах правлять службу, можна не поспішаючи погуляти по доріжках і посидіти на лавці. Ченці добротно доглядають за квітами і зеленню, тому квіти тут з’являються дуже рано після зими.

Видубицький монастир один з таких, що  ніби  і перебуває майже в центрі міста, але дістатися без машини дуже важко, найближча зупинка громадського транспорту в кілометрах 10-ти  і через  неї їде тільки одна маршрутка 193, зупинка на вимогу. Або пройти майже весь ботсад імені Гришка. Але відвідати цей храм варто, хоча б через історію місця і ще через те, що  тут можна піднятися безкоштовно на дзвіницю, що в інших храмах такого немає. За підйом на дзвіницю в інших місцях потрібно платити.

 Адреса: Видубицька вулиця, 40.

Церква Миколи Чудотворця Набережного

Затишна, спокійна, старовинна і така гарна церква є пам’яткою українського бароко. Побудована в 1775 році. Храм вцілів після  страшної пожежі на Подолі в 1811 році.  У тисяча вісімсот шістдесят третіх роках замість дерев’яної дзвіниці на її місці звели кам’яну. З неї є підземний перехід до церкви, всередині якої є чудотворна ікона святителя Миколая та інші ікони.

Адреса: вулиця Григорія Сковороди, 12/8.

На цьому найкрасивіші церкви і монастирі столиці в національному стилі не закінчуються, тому що їх ще дуже багато. А який у вас найулюбленіший храм, пишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.