П’ятниця, 29 Березня, 2024

Відповідальні порушники Києва поповнюють бюджет держави

З 1 червня 2020 року в Києві запрацювали камери, здатні фіксувати порушення швидкісного режиму в українській столиці. У Києві їх встановили 20 штук, ще 25 знаходяться в Київській області. Розташували ці фіксатори на жвавих трасах міста і передмістя на найбільш завантажених ділянках дороги. Автофіксація перевищення швидкісного режиму відбувається при швидкості на 20 км на годину більше дозволенної, розповідає “kyiv-future.com.ua“.

Статистика

Вжиті заходи посприяли не лише держбюджету країни, але ще і на зменшенню дорожньо-транспортних пригод.

За більш ніж 90 днів роботи системи було складено більше 830 тисяч протоколів. «Спіймані» при порушенні водії здебільшого не ухиляються від сплати на порушення, і зараз погашені 77% штрафів. Поліція впевнена, що дана ситуація відбувається завдяки пільговому періоду, адже якщо штраф сплатити протягом перших 10 днів то його вартість становить 50% від суми порушення. Таким чином, чим раніше водій сплатить штраф, тим меншу суму він витратить.

Юристи впевнені, що виписаний штраф можна оскаржити протягом 10 днів в судовому порядку. Але  саме звернення до суду першої інстанції коштує 400 гривень, в той час як штраф за перевищення швидкості більш 20 км на годину становить 255 гривень, а в 50 км на годину – 510 гривень. А якщо сплатити штраф протягом перших 10 днів, то суми складають 127,5 і 255 гривень відповідно. Передбачено й міри покарання за несвоєчасну несплату. У разі, якщо водій не погасив штраф протягом 30 днів, сума подвоюється і штраф передається судовим виконавцям, що згодом означає, що він може втратити право розпоряджатися власним майном.

Перевірити наявність штрафу можна в електронному кабінеті водія. Оплата штрафу може здійснюватися кількома способами: через електронний кабінет, за допомогою QR-коду на постанові, через додаток «Дія», в касі банку або за допомогою платіжних сервісів.

За поточний період відповідальні порушники сплатили свої штрафи на загальну суму близько 102 мільйонів гривень, в середньому за місяць вони поповнюють державний бюджет на 30 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що для установки камер і старту роботи програми було витрачено 54 мільйони гривень. А за першу добу роботи програми були зафіксовані майже 58 тисяч випадків порушення швидкісного режиму.

Розширення програми

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу foto-2-2.png

На цьому програма не зупиняється, а навпаки, планує розвиватися. В майбутньому камери автофіксації реєструватимуть порушення за проїзд на заборонений сигнал світлофора, рух по смузі громадського транспорту, виїзд на зустрічну смугу, рух по тротуарах, порушення правил стоянки і зупинки, перетин подвійних суцільних полос дорожньої розмітки. До кінця поточного року кількість камер планують збільшити.

Всі грошові кошти, отримані державою від погашення штрафів будуть витрачені на поліпшення дорожньої інфраструктури і на безпеку дорожнього руху.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.