Четвер, 28 Березня, 2024

Як обманюють системи відеоспостереження у Києві та як можна цьому перешкодити?

Відеокамери сьогодні можуть бути як частиною системи контролю, так й автономно виконувати її функції в спрощеному варіанті. Так, подивившись запис з камери спостереження, ви з великою часткою ймовірності зможете відповісти на питання: “хто це зробив або що тут сталося?”. Цієї інформації не завжди достатньо, щоб повністю розібратися в проблемі, але з такими доказами на руках шанси на покарання злочинців істотно підвищуються, пише kyiv-future.com.ua.

Безумовно, що наявність відеоспостереження не влаштовує злочинців і вони докладають усіх зусиль, щоб камери перестали працювати. І хоча в плані захисту систем фірми-виробники останнім часом зробили значний крок вперед, навіть сучасні, добре захищені, прилади зловмисникам періодично вдається виводити з ладу.

У цій статті ми обговоримо питання, яким чином злочинці примудряються не потрапляти під приціли відеокамер і що потрібно робити, щоб їм якомога рідше це вдавалося.

Палка — простий, але ефективний спосіб “відключити” відеоспостереження

Виявляється, найпростіший, але дієвий спосіб відключити відеоспостереження — це розбити камеру. Для такої справи згодиться камінь або металева палка. Правда, при цьому злочинцеві потрібно примудритися потрапити по приладу або дотягнутися до нього, оскільки камери зазвичай встановлюють високо й доводиться використовувати драбини або навіть приставні сходи, щоб добратися до нього.

Як захистити обладнання від знищення?

Варіант перший — купіть камери з антивандальним захистом, в корпусах з міцного полікарбонату  та зі спеціальними захисними кожухами, що витримують удари силою до 650 кг/с.

Варіант другий — встановіть камери так, щоб вони “дивилися” одна на одну, таким чином, будь-які спроби відключення будуть фіксуватися.

Розумний в гору не піде

Втім, “розумні” злочинці рідко ламають камери через побоювання привернути увагу охорони та знаходять інші способи вивести їх з ладу. Зокрема, закривають камері огляд, бризкають балончиками з фарбою, використовують пластилін, жуйку й інші непрозорі предмети.

Що зробити, щоб запобігти подібним діям?

Увімкніть сповіщення з камер про втрату огляду й у разі надзвичайної ситуації прилад тут же надішле повідомлення (подасть звуковий сигнал) власнику або охороні про інцидент на емейл чи смартфон.

Ну й знову-таки, всі камери повинні “знаходити” одна одну в “перехресному” огляді та фіксувати стан справ.

Електрика — ахіллесова п’ята відеоспостереження

Ще одне “слабке” місце відеоспостереження — камери працюють від електромережі і якщо замкнути дроти кабелю живлення, згорить запобіжник джерела живлення й прилади перестануть функціонувати.

Щоб цього уникнути, використовуйте багатоканальне джерело живлення. В цьому випадку, виведений з ладу запобіжник не вплине на роботу системи.

Проте злочинці використовують “ахіллесову п’яту” відеоспостереження електрику й інакше ‡ подають електрошокером сигнал на кабель, що з’єднує камеру з відеореєстратором, який після цього виходить з ладу та перестає записувати.

Як з цим боротися? Забезпечте відеореєстратор ізолюючими трансформаторами, які його захистять від різких стрибків напруги.

Ну й фінальний акорд в маніпуляціях з електрикою — це дістатися до розподільного щитка та “вирубати” напруга повністю. Такий простий, але дієвий спосіб глобально вирішить проблему доступу до об’єкта, і щоб позбавити лиходіїв цієї можливості — встановіть джерело безперебійного живлення. Скажемо більше, сьогодні будь-яка “серйозна” система відеоспостереження забезпечена додатковою батареєю, що забезпечує безперебійне живлення приладів.

Немає обличчя, немає злочинця?

Буває й так, що зловмисники потрапляють під об’єктиви камер, але в суді нічого не вдається довести, так як вони вміло ховають обличчя під шапками, капюшонами, натягнутими на голову панчохами, масками. Виходить, не спійманий, не злодій і суди відпускають лиходіїв на свободу.

Боротися з такою маскуванням можна тільки одним способом — встановлювати камери спостереження в таких місцях, щоб злочинець потрапляв в їх огляд ще до того, як він вирішить сховатися, наприклад, на парковці або на підході до об’єкта, що охороняється.

Що робити коли друзі гірше ворогів?

Ще один надійний спосіб позбутися від відеокомпромату — знищити місце його зберігання, жорсткий диск відеореєстратора. Для цього злочинець повинен знати, де знаходиться реєстратор і зуміти дістатися до нього. Як правило, провернути таку операцію непросто й до неї потрібно довго готуватися — побувати не раз на об’єкті, можливо встановити “контакт” з охороною та інше.

Як цьому протидіяти?

По-перше, потрібно встановити реєстратор в надійному та захищеному сигналізацією місці, щоб швидко зреагувати на сигнал про злом.

По-друге, відправляти копії даних в хмарний сервер, віртуальне сховище, яке можна орендувати за окрему плату у того ж розробника відеокамер.

Такі дані не зможе видалити ніхто, крім їх власника, у якого, в свою чергу, до них буде моментальний доступ з будь-якого девайсу.

Втім іноді, щоб дістатися до бажаного злочинці йдуть ще далі й вступають в змову з охороною об’єкта або співробітниками, які мають доступ до відеореєстратора. Буває й таке, що злочинцем виявляється сам працівник служби спостереження, що має доступ до паролів і знає всі слабкі місця системи. 

Маючи такі можливості, знаючи ID паролі та вхідні дані в систему реєстратора, зловмисник може зробити з відеозаписом що завгодно – знищити його, відформатувати жорсткий диск, поміняти паролі, що в підсумку з великою часткою ймовірності допоможе йому уникнути покарання.

Як запобігти злодійству?

  • Проводьте жорстку кадрову політику, максимально часто міняйте паролі й при найменших сумнівах у чесності співробітників, прощайтеся з ними назавжди;
  • створіть офіційний реєстр працівників, що мають доступ до управління й контролю за відеоспостереженням, виділіть їх як окремий підрозділ, зі звітністю перед вузьким колом осіб;
  • Розробіть жорсткі правила, що встановлюють порядок доступу до відеореєстратора та його фіксацію в окремому документі.
  • Візьміть зі співробітників підписку про нерозголошення корпоративних даних.

Крім цього, рекомендуємо встановити окрему систему відеоспостереження на підходах до відеореєстратора. Це дозволить контролювати жорсткий диск з даними та захистить щиток електроживлення від спроб відключити його вручну. 

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.