Понедельник, 27 июня, 2022

Подільсько-Воскресенський мостовий перехід. Коли закінчиться будівництво?

На своїй сторінці у мережі Фейсбук мер Києва Віталій Кличко розповів, що роботи на мостовому переході не зупиняються, пише kyiv-future.com.ua.

«Зокрема, триває процес арочної конструкції мосту в проектне положення. Фахівці постійно контролюють навантаження на ванти, що тримають конструкцію. А у напрямку Троєщини вже готові опори для майбутніх прогонів мосту. Також триває процес бетонування проїжджої частини на Русанівських садах.

Там, до речі, паралельно бетонують основу для майбутньої гілки метрополітену. А з боку Подолу ми розпочинаємо важливий етап – встановлення багатотонних прогонів у бік вулиць Верхній та Нижній вали. Для цього зібрали понтонну платформу. На ній уже змонтували потужні домкрати, за допомогою яких встановлять металеві конструкції мосту.» — зазначив Віталій Кличко.

Будівництво моста триває 27 років?

Мешканці та гості столиці сподіваються, що таки цього року міст добудують, для зручності транспортування з Троєщини, Воскресенського масиву до Подолу.

Будівництво моста розпочалося у 1993 році, але було зупинене майже одразу після старту, через брак фінансування. Відновили зведення об’єкта у грудні 2003 року.

До 2017 року міст був збудований на 50%. За це час на його зведення витратили близько 5,3 млрд грн. Для завершення проекту потрібно ще 6 млрд грн. Зараз генпідрядник освоює близько 0,5 млрд грн на рік. У 2019 році на проект було передбачено 800 млн грн, але виділили лише 630 млн грн. Отже, з поточними обсягами фінансування будівництво моста триватиме щонайменше вісім років.

Проте мер Києва Віталій Кличко запевняв, що закінчення проекту відбудеться перед виборами в жовтні 2020 року. А зараз зазначає, що до кінця цього року.

Latest Posts