П’ятниця, 19 Квітня, 2024

11 кращих муралів Києва

Починаючи з 2014 року муралізм як мистецтво настінного живопису розмальовує українську столицю. Сірі стіни пострадянського простору пригнічують своїм виглядом городян і гостей Києва. Художники України, Іспанії, Польщі, Бельгії, Австралії, ПАР, Бразилії зробили свій внесок у візуальне обличчя столиці. З появою настінних картин не тільки прогулянки стають більш захопливими, але і змінився загальний вигляд міста, розповідає “Kyiv-future.com.ua”

  • «Гімнастка», вулиця Стрілецька, 12

Австралійський художник Фінтан Меджі створив цю картину на стіні з Ганною Різатдіновою – українською спортсменкою, чемпіонкою світу з художньої гімнастики. Гімнастку автор зобразив у стрибку та повсякденному одязі. Фінтан й Анна знайомі особисто, і таким жестом він увічнив талант спортсменки. Робота виконана в 2015 році в рамках проєкту «Street City Art».

  • «Слон і повітряні кулі», вулиця Академіка Туполєва, 7б

Робота стала символом для всіх мрійників. Її концепція полягає тому, що потрібно вірити і ніколи не здаватися. Саме так навіть слон, тварина, що живе в дикій природі, за задумом автора, може літати за допомогою великої кількості різнокольорових повітряних куль. Автор роботи Олександр Корбан – обдарований український художник, а робота створена в рамках проєкту «Dynamic Urban Culture» у 2015.

  • «Дівчина з птахами і кліткою», вулиця Антоновича, 138

Мурал виконаний в чорно-білих тонах в рамках проєкту «Art United Us» Олександром Корбаном у 2016 році. Малюнок не залишить нікого байдужим. На ньому зображена дівчина в білій сорочці з великою відкритою кліткою в руках. Один птах вже вибрався з неволі, а інший тільки готується до польоту.

  • «Дівчинка в маминих туфлях», вулиця Академіка Туполєва, 3

Ще одна талановита робота Олександра Корбана. Ця робота «пахне» дитинством, особливо тепло вона відгукується дівчатам, адже хто як не вони в маленькому віці одягали мамине взуття на підборах і відчували себе дорослими, а взявши гребінець – мікрофон відчували себе співачкою, актрисою, телеведучою. Цей зворушливий малюнок створювався досить довго – близько 3-х місяців з жовтня по грудень 2015 року та виконаний в рамах проєкту «Dynamic Culture Kyiv».

  • «Леся Українка», вулиця Стрілецька, 28

Цей елемент вуличного мистецтва по праву найпопулярніший. На торцевій стіні будинку зображена українська поетеса і письменниця, яка прославила нашу країну на весь світ. На зображенні вона дивиться вдалину в традиційній вишиванці і тримає конвалію в руках, що надає картині особливої ніжності письменниці. Місце Муралу обрано не випадково – Лариса Косач-Квітка (справжнє ім’я Лесі Українки) в різні періоди свого життя в Києві жила саме на вулиці Стрілецькій.

  • «Дівчина в вишиванці», бульвар Лесі Українки, 36А

Настінний малюнок дуже часто плутають з попереднім – стінописом Лесі Українки, що знаходиться на вулиці Стрілецькій. Хоч у картин є і схожі риси, задум їх абсолютно різний. «Дівчина в вишиванці» це символ всіх українських жінок з їх мудрістю, ніжністю та внутрішньою силою. Автор малюнка популярний стріт художник з Австралії – Гвідо ван Хелтен. Він створив цей твір мистецтва у 2015 році в рамках проєкту «City Art».

  • «Берегиня», провулок Тараса Шевченка, 1

Цей шедевр, що розмістився в центрі української столиці, створив американський художник Мата Руда. У створеному панно зображений вигляд Богині добра, берегині і захисниці домашнього затишку, сім’ї та дітей. Вважають, що молода дівчина, сховавшись під синю хустку, оберігає від хвороб, зберігає вірність в родині і відганяє зло.

  • «Відродження», вулиця Боричів Тік, 33/6

Один з найвідоміших київських муралів, його неможливо не помітити, прогулюючись Андріївським узвозом. Об’єкт стріт-арту висотою 15 метрів привертає увагу своєю яскравістю і задумом. На ньому в стилі фантасмагорії і сюрреалізму зображена дівчина, яка символізує дух країни. Його автором є тандем українця Олексія Кислова і француза Жюльєна Маллана, в рамках проєкту «Французька весна».

  • «Життя без науки – смерть», вулиця Іллінська, 4а

Фасад корпусу Києво-Могилянської академії прикрасили Володимир Манжос (Україна) і Жюльєн Маллан (Франція). Автори об’єдналися в ім’я науки, натхненні історією одного з найбільш старих українських університетів, вони створили це панно за 6 днів у рамках проєкту «Французька весна» у 2014 році. Картина зображує значущість процесу навчання і пізнання. На ньому намальовані діти в процесі цього шляху, пізнаючи нову інформацію вони переносяться в інший Всесвіт, де мудрець направляє їх на шлях.

  • «Garden City Residents», вулиця Златоустівська, 26, 28

Мальовничі пейзажі з водоспадами прикрашають торцеві стіни будинків в Шевченківському районі столиці. Авторами їх стали студія «SprayWay» на замовлення «Нерухомість від Ковальської». Площі, на яких помістилися зображення, досить великі – 140 і 380 кв.м. відповідно. Ці роботи студії далеко не єдині, їх 3D картини прикрашають багато будинків Києва.

  • «Паперові літачки», вулиця Антоновича, 48а

У центрі Києва торцеву стіну прикрашає цей малюнок. На стріт-арт зображений хлопчик, який запускає білосніжні паперові літачки. Думка зображення полягає в тому, щоб діти насолоджувалися дитинством – пускали літачки в небо, читали цікаві книжки, грали в хованки і «класики», без гаджетів і екранів телевізора. Мурал створений в рамках соціального проєкту про сьогодення дитинства від фонду «Sky Art Foundation» у 2015 році.

Безумовно, через кілька років після презентації стінопису вони втратили свій зовнішній вигляд, відсутня колишня яскравість фарб, багато шедеврів спотворені рекламою і кондиціонерами. Але сенс їх не змінився, вони все також спонукають роздумувати про правильні речі і вчинки, цінувати дитинство і перечитувати класиків.

За 6 років з моменту старту такого розпису стін Києва, українська столиця набула більш свіжий і сучасний вигляд. Кияни та гості міста під час своїх прогулянок, вже за звичкою, шукають нові яскраві фарби на потускнілих стінах, радіють новим стріт-арт об’єктам та із задоволенням діляться фотографіями на їх фоні в соціальних мережах.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.