Субота, 13 Липня, 2024

В Київ складніше повернутися: з чим пов’язане посилення контролю на блокпостах?

З 26 червня з Києва легко виїхати, але важко повернутись. Як і в перші дні війни, на дорогах величезні пробки та посилений контроль на блокпостах. Багатьом людям доводиться чекати 1-2 години, щоб в’їхати в Київ. Мешканці передмістя кажуть, що перевірку документів наразі проводять на всіх дорогах при в’їзді до міста. Співробітники Міноборони та київської поліції пояснили причини цього. Далі на kyiv-future.

З’явилася загроза нападу зі сторони Білорусії

Нещодавно стало відомо, що уряд Білорусії допомагає Росії у війні проти України. У 10 білоруських містах знаходяться російські військові та техніка для здійснення авіаударів по українським територіям. Про це повідомив речник Міністерства оборони Олександр Мотузяник в ефірі телемарафону. За даними розвідки, там розміщені комплекси «Іскандер», які є новою воєнною загрозою для України. На думку співробітників Міноборони, це стало однією з причин посилення контролю на блокпостах під час в’їзду до Києва:

«Ми не заперечуємо, що такі перевірки пов’язані з тим, що контррозвідка отримала певну інформацію, яка і стала причиною для подібних заходів», — повідомили вони журналістам vesti.ua

Скорочення кількості блокпостів на київських дорогах

Незважаючи на продовження воєнного стану, за останні кілька місяців ситуація у місті покращалася. За словами начальника військової адміністрації Миколи Жирнова, зараз немає загрози повторного наступу російської армії на Київ, але залишається можливість нанесення ракетних ударів по інфраструктурі. У зв’язку з цим, на думку співробітників київської поліції, у місті скоротили комендантську годину, прибрали захисні конструкції на дорогах та блокпости. Також, оскільки блокпостів стало значно менше, цілком логічно було посилити контроль при в’їзді до міста:

«У самому місті зменшилася кількість блокпостів, тому посилений контроль відбувається при в’їзді до столиці», — відповіли у прес-службі київської поліції, як пише kiev.segodnya.ua

Крім того, у період війни забезпечення високого рівня безпеки у Києві є головним завданням військових та поліції. Саме тому посилення контролю на блокпостах стало необхідністю для підтримки комфортних умов життя у місті.

У Києві збільшилась кількість диверсійних груп

Одними з тих, хто порушує правила безпеки у місті та завдає шкоди мирному населенню, є шпигуни та диверсанти. Нещодавно стало відомо, що київська поліція почала частіше їх виявляти. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Вадим Денисенко:

«Нещодавно росіяни посилили диверсійну діятльність. Вони набирають людей переважно із окупованих територій, наприклад, Донецької, Луганської областей. Це люди, які розуміють та іноді навіть можуть говорити українською», —  сказав Денисенко, як пише kyiv.comments.ua

За його словами, поліція почала регулярно затримувати диверсійні групи. Головним їх завданням є спровокувати появу паніки серед місцевих жителів Києва, щоб вони боялися і відчували себе незахищеними, і створити довкола напружену військову ситуацію. Для того щоб цього не допустити, новим оптимальним рішенням міської влади стало посилення контролю на блокпостах.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.