Середа, 24 Липня, 2024

Перевірка населення у Київській області: головне, що потрібно знати

Після початку війни на дорогах Київщини з’явилися сотні блокпостів. Також на вулицях міст до сих пір можна часто побачити військових, які здійснюють контроль за безпекою місцевих мешканців. З 3 липня вони почали проводити фільтрацію населення у Бориспільському районі. З чим це пов’язано та як такі нововведення вплинули на життя українців далі. Далі на kyiv-future.

Чому відбувається перевірка населення?

У період військового стану ЗСУ та поліція здійснюють посилений контроль за безпекою у столиці та найближчих регіонах. Згідно з недавніми відомостями, стало відомо, що вони посилили перевірки на блокпостах у Київській області. Однією із причин цього стала активізація діяльності диверсійних груп. Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ Вадима Денисенка. За його словами, їх виявленням займаються окремі спецслужби:

«Можу сказати, що завдяки дуже серйозній оперативній роботі контррозвідки, поліції, силовиків, на щастя, поки що вдається знешкодити їх, і, на щастя, те, що вони могли б зробити, ми дізнаємося з новин, а не з повсякденних буднів», — наголосив Денисенко прес-службі ТСН

Також фільтрація населення у Бориспільському районі відбувається через зменшення кількості блокпостів та великі пробки на дорогах при в’їзді до Києва. Сотні людей щодня повертаються до столиці. Через це з початку липня до міста важче в’їхати. Для того щоб забезпечити якісний контроль на блокпостах та не допустити в’їзду до міста правопорушників та тим, кому заборонено повертатися до столиці, було ухвалено рішення посилити перевірку населення. Це підтвердив Олексій Кулеба:

«Можу лише сказати, що на сьогодні усі наші Сили оборони приведені у бойову готовність, як і було до цього. Наші військові не розслаблялися. Багато блокпостів в Київській області, як і Києвом, прибрали, щоб було простіше пересуватися. Ми залишили таку кількість і в тих місцях, де це необхідно», — повідомив голова Київської ОВУ, як передає https://kyiv.comments.ua

Перевірка населення на блокпостах: як діяти?

Після того, як у Києві та найближчих регіонах з’явилися блокпости, розпочалися перевірки населення за спеціальною процедурою. Нещодавно за рішенням міської влади її вирішили посилити. Тепер на дорогах у Бориспільському районі та під час в’їзду до Києва правоохоронці у кожного перевіряють документи, а іноді й можуть провести огляд речей та авто. У тому випадку, якщо вас зупинили на блокпості, потрібно діяти наступним чином:

  1. Зменшити швидкість руху автомобіля, вимкнути фари та включити аварійку. 
  1. Заздалегідь підготувати документи для перевірки. 
  1. Бути спокійним. Не треба хвилюватись чи сваритися з правоохоронцями. 
  1. Виходити з машини можна лише після дозволу співробітників тероборони, поліції чи військових. 
  1. Відповідати на питання, наприклад, звідки їдете, де живете. Питання іноді ставлять правоохоронці для того, щоб виявити учасників диверсійних груп та інших підозрілих людей.

Що законно дозволено перевіряти на блокпостах?

За словами співробітників київської поліції, на дорогах Бориспільського району цілодобово відбуваються перевірки на блокпостах. У зв’язку з цим важливо носити із собою документ, який підтверджує особу та за необхідності надавати його поліції та військовим. Також під час контролю на блокпостах можуть перевірити особисті речі людей в автомобілі.

Відповідно до законодавства України, співробітникам ЗСУ та поліції дозволено оглянути телефони, фотоапарати та відеокамери та їх вилучити у разі виявлення фото- або відео-зйомки військових. Крім цього, вони можуть забрати підозрілі предмети, перевірити будь-які інші речі киян та провести огляд людей з використанням металошукача. Крім того, поки триває війна у процесі перевірок на блокпостах правоохоронці мають право вручати повістки чоловікам.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.