Вівторок, 23 Липня, 2024

Куди звертатися, якщо в Києві не працює Пункт Незламності

 В столиці з початком морозів запрацювали так звані Пункти Незламності, які мають допомогти киянам протриматися у разі тривалої відсутності світла. Проте в соцмережах дуже багато скандалів з приводу того, що Пункти Незламності є на мапі, але не працюють. Тож чому так відбувається, та куди звертатися, наші журналісти запитали у депутата Київради Ганну Свириденко. Більше на kyiv-future.com.ua.

 Хто винен, що  не всі Пункти незламності не працюють?

Пункти незламності мають працювати, тому що в будь-який момент може трапитися блекаут, як це сталося на минулому тижні в Києві. Коли не було світла кілька днів. Але перекладати один на одного відповідальність недоцільно. Місцева та центральна влада мають разом працювати. Якщо не працюють пункти незламності, то кияни можуть звернутися до місцевих депутатів.

За словами Ганни Свириденко, в кожному пункті незламності є генератор та технічна питна вода. Можна випити чаю та підзарядити телефон. Все це організовується на рівні місцевої влади. Є пункти обігріва в школах, на їх відкриття були відділені кошти з місцевого бюджету.  Батьки та директори шкіл не мають за власні кошти відкривати чи наповнювати Пункти  Незламності. Якщо таке відбувається, то треба звертатися до місцевих депутатів від вашого району.  Адже ніхто не може змусити брати участь батьків у відкритті чи наповненні Пунктів Незламності. Кожен може долучитися. Наприклад, поділитися чаєм чи кавою для сусідів, а не забезпечувати діяльність пункту обігріву.

Депутат зазначає, що у разі довготривалого блекауту мережа пунктів обігріву буде розширюватися та відкриватися в школах та садочках.

Ганна  Свириденко підкреслила, що на сьогоднішній день має бути відкрити більше ніж 400 пунктів обігріву по всьому місту. Але, якщо ситуація буде дуже надзвичайна та складна, то в планах місцевої влади в кожному районі відкрити мінімум 100 пунктів обігріву.

 За словами депутата, особливо пункти обігріву можуть стати в пригоді, якщо доведеться зливати воду з батарей  у  багатоповерхівках у разі тривалої відсутності електрики. Але це буде за умов, якщо на вулиці буде стояти температура мінус 10.Адже тоді просто не витримують мережі. І на цей крок доведеться йти, доки не відновлять подачу електроенергії.

Чи вистачить на всіх  киян пунктів Незламності

 Депутатка зазначає, що в пунктах обігріву можна перебувати тимчасово. Там не можна буде пожити певний період. Крім того, їх на всіх не вистачить. «Якщо всі одночасно вийдуть до пунктів обігріву, то місця не вистачить» – каже Ганна Свириденко.

За її словами, можна лише погрітися, випити чаю та підзарядити телефон. Тому, щоб на всіх вистачило місця треба буде влаштувати чергування.  Наприклад, розбитися по під’їздах. Тобто мешканці кожного парадного будуть грітися в Пункті Незламності за визначеним часом.

 Чи будуть працювати пункти Незламності під час повітряної тривоги

За словами депутата Г. Свириденко, під час повітряної тривоги всі мають прямувати до укриття. Тому представник Пункту Незламності, який буде знаходитися там, має просити перейти киян до укриття. В кожному пункті обігріву є найближчі адреси укриттів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.