П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Безпека чи тотальний контроль: майбутнє учнівських електронних квитків

В столиці в 2019 році запровадили електронний учнівський квиток. Це спеціальні перепустки для безкоштовного проїзду в комунальному громадському транспорті столиці. Є відповідне законодавство, яке передбачає пільговий проїзд для певних категорій населення. Щоб зменшити ризики шахрайства для кожної із цих соціальних груп, було придумано спеціальний електронний квиток. По-перше, щоб його отримати людина повинна звернутися у відповідний орган. Там підтвердити свою особу, що і не уможливлює отримання подібного проїзного сторонніми людьми. Далі на kyiv-future.com.ua.

По-друге, такі квитки допомагають відслідковувати трафік пасажирів в місті. Покращувати надання якості послуг та визначати на яких маршрутах потрібно збільшити кількість транспорту. Та КМДА вирішила знайти нові сфери, як можна використовувати електронний квиток учня. 

Що планують зробити з е-квитком 

КМДА планує модернізувати електронні квитки та зробити їх більш функціональними. Наступним кроком повинен стати контроль батьками дітей в школі за допомогою картки. Першим пунктом значиться харчування. Влада столиці планує створити умови за якими батьки можуть відслідковувати харчування своєї дитини в школі. Діти за допомогою картки можуть поповнювати рахунок дитині і тим самим слідкувати чи дійсно гроші були витрачені на обід в школі. Звичайно, відразу виникає декілька запитань. Адже необхідно створити спеціальну фінансову програму через яку можна буде поповнювати картку дитини. Також наступним етапом стане обладнання всіх шкіл спеціальними касовими апаратами, які дозволять розраховуватись такими карточками. Адже незрозуміло чи будуть бажаючі школи і батьки закуповувати обладнання чи це буде спеціальна програма і фінансуватиметься з місцевого бюджету.

Другий пункт – контроль навчання дитини за допомогою електронного квитка. Реалізувати такий задум простіше. Потрібно створити лише спеціальну базу даних – де зберігатимуться дані про оцінки дитини та інші записи. Подібну базу даних зможуть заповнювати наприклад класні керівники чи інші працівники закладу – залежить від кількості учнів в навчальному закладі. Через електронну карточку кожному з учнів будуть присвоювати унікальний кодовий номер в базі даних. Таким чином батьки можуть заходити через цей код і пароль в особистий кабінет своєї дитини і слідкувати наскільки успішною вона є в навчанні. З точки зору фінансових витрат прийдеться виділити кошти на створення електронної бази і в школах збільшиться робота, адже потрібно буде заповнювати бази даних. Іншим виходом може стати відмова від класних журналів, а відразу ведення електронного журналу класу. 

Безпека чи тотальний контроль 

Подібна ідея не є новою і використовується в інших країнах світу. Але там використовується трохи інший підхід. Для учнів створюють особисті кабінети, але ними користуються самі учні. Це стало особливо актуальним в період пандемії, коли школи перейшли на дистанційне навчання. Туди вчитель кидає учням домашні завдання і необхідну для навчання літературу та інформацію. Проте такі програми не є системою для тотального контролю своїх батьків. Чи не призведе це ще до більшого страху у дітей перед навчанням і оцінками. Адже в інших країнах навпаки намагаються відмовлятись, як можна довше від оцінок. Щоб діти не вчились працювати виключно заради балу, а для того щоб краще зрозуміти нову інформацію. Ідея з харчуванням хороша, адже дуже важливо щоб діти правильно і своєчасно харчувалися. Проте тотальний контроль навчання дитини, може негативно вплинути на саму дитину.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.