Четвер, 25 Квітня, 2024

Бої за бензин: чому виник дефіцит палива у Києві

На вулицях Києва з кожним днем стає все більше машин, проте водіїв, які повертаються до міста очікує неприємний сюрприз – дефіцит палива.  І хоча бензин чи дизель на АЗС можна купити,  проте вистояти треба не одну годину. Адже продається паливо з певними обмеженнями. Чому столиці  виник справжній дефіцит палива, читайте у матеріалі на kyiv-future.com.ua.

Паливна криза

За словами експерта, через нестачу палива, країна не зможе досить швидко вийти з паливної кризи.  Ринок лихоманить через війну і держрегулювання цін.

Саме  тому в столиці і виникла нестача палива. В місті біля АЗС вже кілька днів вишиковуються колони машин, сподіваючись заправитися на хоча б на десять літрів. Адже на деяких заправках зовсім немає палива. Крім того, на деяких АЗС паливо відпускають лише корпоративним клієнтам за спеціальними талонами та завищеними цінами. Саме тому нерви у багатьох киян просто здають. Так в мережі з’явився ролик, як на газозаправній станції Okko між водіями виник конфлікт.За словами потерпілого, він зайняв чергу після чого до машини підійшли двоє агресивно налаштованих чоловіків, та поцарапали його автівку за те, що, чоловік начебто хотів заправитися без черги. Багато киян у соцмережах скаржаться на дефіцит палива, проте за словами експертів, найближчі кілька тижнів будуть напруженими. Адже в мережах АЗС  поки діятимуть обмеження на продаж палива.

Хто винен у кризі

За словами експертів, великі постачальники палива законтрактували достатню кількість бензину та дизеля. Але вони не можуть його завезти через  нестачу локомотивів і вагонів.  Дрібні трейдери також не можуть вирішити проблему з паливною кризою. За словам експертів,  які трейдери могли б купувати невеликі партії в ЄС  і завозити в країну пальне бензовозами. Проте проблема в тому, що вони не зможуть продавати бензин та дизельне паливо дешевше цін, які встановив уряд.

Міська влада рекомендує пересідати на громадський транспорт

В КМДА зазначають, що в столиці спостерігається ажіотаж на АЗС, так як все більше киян повертається до міста та пересідають на авто. Саме тому  на АЗС виникли черги та дефіцит пального.  В мерії наголошують, що на під час воєнного стану, пріоритет із забезпечення пальним надається транспорту, який обслуговує потреби армії.  Також в КМДА закликають киян пересідати на  громадський транспорт. Зокрема на трамваї, тролейбуси, електрички або ж користуватися електротранспортами.

Також в мерії наголосили, що коли у столиці працювали лише два мости через Дніпро, то  громадянам важко було пересуватися на містом. Проте зараз громадським транспортом можна дістатися майже в будь яку точку міста. Тому кияни можуть комфорту пересуватися столицею.

Крім того, в КМДА зазначили, що поки що витрати на транспорт на себе бере місто. Тобто проїзд у громадському транспорті безкоштовний. Однак, якщо до Києва почне повертатися все більше громадян, то може виникнути питання щодо зміни цієї позиції. Скільки буде коштувати проїзд поки що не повідомляється.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.