Четвер, 25 Квітня, 2024

Національна опера України: будівля, яка пам’ятає останнього імператора

Після тривалої паузи через військові дії у столиці для глядачів відкривається Національна опера України. Ми розповімо про її історію та чому це місце потрібно обов’язково відвідати. Далі на kyiv-future.

Історія опери

Будинок оперного театру було відкрито у 1901 році. До речі, мало хто знає, що це друга будівля збудована на цьому місці, до цього тут стояв інший міський театр, який був знищений пожежею. Після чого було оголошено конкурс на проект нової будівлі. Нову, дуже гарну будівлю зводили кілька років. Тут варто побувати бодай раз. Адже перші два ряди в залі театру збереглися з 1902 року. Вони ще пам’ятають імператора Столипіна, який регулярно відвідував театр. До речі, у нього тут було своє улюблене місце. Правда, киянам, які жили на той час, будівля не сподобалася. Її називали черепахою, очевидно, порівнюючи з Одеською оперою. Проте, Національний театр опери та балету завжди був і є гордістю не лише міста Києва, а й усієї України.

Відмінне місце для культурної освіти

Будівля театру красива, як зовні, так і всередині, з класичним внутрішнім декором, інтер’єр з неймовірною обробкою, особливо шикарний. Тут одночасно сусідять вишукані пісні та граціозні. Загалом Національна опера України – це наша культурна спадщина, якою треба пишатися. Прекрасний театр, у своєму жанрі, один із найкращих в Україні. Це чудове місце для культурної освіти, з прекрасними постановками, атмосферою, а найголовніше чудовими та дуже талановитими виконавцями. Це місце сили, натхнення, краси та кохання. Глядачів порадують декорації, професіоналізм трупи, чудове звучання та гарний оркестр. Всі вистави видовищні, гарні костюми. Крім того, ціна квитків адекватна, співвідношення ціна-якість є абсолютно виправданим.

Без перебільшення можна сказати, що кожен має побачити хоча б одну річ із величезного репертуару одного з найкращих у світі оперних театрів і, звичайно ж, балет. Феєрична, потужна, масштабна, неповторна дія щоразу.

Улюблені спектаклі глядачів – Лускунчик”, “Лебединне озеро”, “Баядерка”, “Кармен”, “Жизель”.

До речі, у театрі проводяться екскурсії для глядачів. Радимо прийти на екскурсію усередині будівлі. До речі, театр дуже великий – 5 поверхів. Навіть за 2 антракти не встигнути все обійти та розглянути. Зал багато прикрашений ліпниною і золотим розписом, хол не поступається красою. Також глядачі можуть побувати за лаштунками.

Як дістатися

Знаходиться театр розташування в центрі Києва, вулиця Володимирська, 50.

Поруч знаходяться станції метро Театральна та Золоті Ворота.

Театр чекає на глядачів з 21 травня. Початок вистав о 14:00.

Ціна квитків: від 100 до 400 гривень. Квитки на спектаклі можна придбати онлайн. Подробиці можна дізнатись на сайті театру.

Оскільки в країні триває військовий стан, глядачі повинні розуміти, що у разі повітряної тривоги потрібно буде пройти до тимчасового укриття в приміщенні гардеробу. Воно знаходиться поверхом нижче під фойє партеру.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.