Четвер, 25 Квітня, 2024

Окупанти продовжують обстрілювати Київську область: які напрями під прицілом?

Війна в Україні триває вже 36 день. За цей час російські війська неодноразово намагалися наблизитись до столиці та захопити території Київської області. Серед них є ті, які досі перебувають під прицілом росіян. Зараз там частково зруйнована інфраструктура і є постраждалі від обстрілів, тому в таких регіонах небезпечно перебувати і в’їзд до них тимчасово заборонений. Більше на kyiv-future.com.ua.

Буча 

У місті вже місяць немає ні води, ні газу, ні електрики, тому місцеві жителі змушені розводити багаття у дворах і готувати там їжу. Станом на 9 березня на вулицях Бучі знаходяться десятки зруйнованих будинків, доріг та установ. Поруч з ними можна часто побачити зламану техніку окупантів та близько 20 тіл померлих людей. У деяких із них були зв’язані руки. Наразі їх вивозять з міста, яке досі намагаються обстрілювати росіяни.

Очевидці розповіли, що після захоплення Бучі окупанти не випускали чоловіків через гуманітарні коридори, а тих, хто намагався втекти, вони розстрілювали. Це місто є одним із небагатьох, де сталося найбільше розстрілів мирних жителів. Нещодавно сюди приїжджав Володимир Зеленський. Він заявив, що світ визнає геноцидом масові вбивства українців у Бучі та в інших населених пунктах України:

«Це військові злочини і це буде визнано світом геноцидом. Ми знаємо про тисячі вбитих з відрізаними кінцівками, зґвалтованих жінок та вбитих дітей. Думаю, що це геноцид», — повідомив журналістам глава держави.

Ірпінь 

Першого дня війни 24 лютого російська армія наблизилась до аеропорту «Антонов» у селищі Гостомель. Він знаходиться за десять кілометрів на північ від Ірпеня. Після цього вони пішли далі і почали бомбардувати Ірпінь. В результаті окупанти зруйнували 50% будівель у місті. Одним мешканцям вдалося сховатися у підвалах та вижити, а інші були застрелені на вулицях та у власних квартирах.

Як повідомляють співробітники київської тероборони, росіяни кілька разів бомбардували Ірпінь. Окупанти обстріляли житлові будинки, магазини, національні пам’ятки та портрети загиблих. Одних дітей, чоловіків та жінок вони розстрілювали, а інших не випускали на вулиці та морили голодом. Також мешканці тимчасово захопленого Ірпеня розповідали, що росіяни грабували магазини та будинки. За словами мера Ірпеня Олександра Маркушина, за кілька днів окупації українським військовим таки вдалося звільнити місто від росіян, але його все ще іноді продовжують обстрілювати.

«Нас постійно обстрілюють з районів Бучі і Ворзеля. Ірпінь страждає від обстрілів градів, мінометів, важкої артилерії, часто нас обстрілюють із танків та стрілецької зброї», — сказав він.   

З 30 березня тут відбувається евакуація населення та заборонено в’їзд як мінімум на місяць, тому кожну машину перевіряють на блокпостах.

Гостомель 

Жителі Гостомелю були змушені цілий місяць ховатися у підвалах від окупантів. Приблизно 70 із них змогли вижити після того, як росіяни захопили місто та частково його зруйнували. Тим людям, хто втратив житло, волонтери доставляють модульні будинки та надають допомогу.

Після російської окупації на дорогах залишилося багато уламків реактивних ракет, літаків та іншої військової техніки. Також помітні сліди пострілів у машини та будинки. За словами місцевих жителів, у Гостомелі росіяни знищували все поспіль та займалися мародерством. Наразі у місті гуманітарна катастрофа. Його вже почали відновлювати та привозити для цього все необхідне. Незважаючи на це голова держтомельської адміністрації Тарас Думенко закликає евакуйованих мешканців Гостомеля сюди не повертатися. Він сказав про це наступне:

«Гостомель знаходиться у зоні ворожих обстрілів. Повертатися туди не можна. Зараз у Гостомелі дуже небезпечно. Крім того, там зафіксовано велику кількість мін та снарядів».

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.