Субота, 20 Квітня, 2024

Посадка та технологія вирощування картоплі

Посадка картоплі на Європейській території проводиться у найбільш можливі ранні терміни. Між рядами відстань становить 60-70 см, у рядах – залежно від розмірів бульби. Дрібні бульби (масою 15-20 г) розкладають через 10 см, середні (25-30 г) – через 20 см, великі (50-90 г) – через 30 см, найбільші – через 35 см.

Якщо планується висаджувати в відтанутий незрілий ґрунт, бажано нарізати борозни в осінній період, а навесні в них розкласти бульби, злегка вдавлюючи в ґрунт. Ранню картоплю закладають на глибину 7-8 см. Краще купувати насіннєву картоплю в Агромаркеті https://agro-market.net/, тоді врожай буде багатим.

Вирощування та догляд

Під час вирощування картоплю треба поливати, боронувати, розпушувати, підгодовувати, підгортати та боротися зі шкідниками. Слід боронувати ґрунт граблями 1 раз до появи сходів і 3 рази після для знищення бур’янів та руйнування ґрунтової кірки.

При посушливому кліматі поливи є основною умовою отримання високого врожаю картоплі. Поливати цей овоч необхідно рідко, але рясно, щоб шар грунту був вологим до глибини 50 см. Протягом вегетаційного періоду картоплі зазвичай поливають 4-6 разів, дотримуючись інтервалу 7-10 днів і витрачаючи 4 л води на 1 м.

Рекомендується розпушувати грунт регулярно після поливу або дощу, видаляти бур’яну рослинність. Підгортання картоплі проводиться тільки на ділянці, що зрошується, 2 рази. Перший раз підгортають при висоті рослин 12-14 см, потім обов’язково поливають, другий раз – через 18 днів після першого. Підгодовують картоплю тричі: коли з’являться сходи, під час утворення бутонів, після цвітіння. На 1 м можна внести 200 г пташиного посліду або 500 г перепрілого гною. За відсутності органіки застосовують мінеральні речовини: на 1 м-13 г сульфату амонію або 16 г суперфосфату та 9 г аміачної селітри.

Шкідники

Найнебезпечнішим шкідником для картоплі є комаха сімейства листоїдів – колорадський жук та його личинки, що поїдають листя пасльонових культур. Він зимує у ґрунті на глибині 30-50 см, виходить на поверхню навесні, починає спаровуватися та харчуватися. Проти колорадського жука слід застосовувати обробку рослин пестицидами, проте він має високу стійкість до отруйних речовин, знаходить до них імунітет. Ефективне запилення просіяною золою (100 г золи на 1 м), що призводить до загибелі більшості дорослих особин та всіх личинок.

8-8.jpg

Урожай картоплі формується до періоду, коли починає підсихати бадилля. Приблизно за 30-40 днів до часу, поки бадилля не помре природним шляхом, бульби інтенсивно накопичують крохмаль, суху речовину і масу. У цьому періоді відбувається щодня значний приріст врожаю. Термін збирання картоплі треба визначати в залежності від сорту, площі ділянки та призначення овочів. При збиранні слід обережно підкопувати садовими вилами картопляні кущі збоку гребеня, потім витягувати кущ за бадилля, знімати бульби і складати в відро. Зібрані бульби необхідно просушити та сортувати, для чого їх розсипають під навісом або на землі за сонячної погоди.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.