Четвер, 28 Березня, 2024

Скільки часу та грошей піде на відбудову Київщини

Починаючи з 24 лютого, російські окупаційні війська завдали масштабних руйнувань населеним пунктам Київщини. Найбільше постраждала Бородянка — її центр зруйнований на понад 90%. Попри обмеження від влади, люди вже починають повертатися в Ірпінь, Бучу, Гостомель та інші міста та селища Київської області. Мешканці прибирають у власних домівках, на подвірʼях. Разом з комунальними службами та волонтерами розчищають вулиці. Але відновлення зруйнованих міст неможливе без участі влади та значного фінансування. Скільки часу та грошей піде на відбудову Київщини, читайте у нашому матеріалі kyiv-future.com.ua.

Як йде підготовка до відновлення міст

Насамперед потрібне спорудження тимчасових мостів, розчищення доріг, відновлення електропостачання, водогону.

За  словами депутата Ірпінської міської ради Тараса Вʼязовченкова, найближчим часом має запрацювати переправа через річку Ірпінь. Адже проїзд через Белгородку створює затори на пів області. Дуже багато людей повертаються до міста. Вже була запущена медична система. Зокрема, запрацювала Ірпінська міська лікарня. Також в місті почали очищати вулиці. Вже зараз можна безпечно пересуватися містом машиною, та не боятися, що можна пробити колесо.  Також у місті відкрили шиномонтаж. Люди підмітають вулиці та прибирають. Якщо не дивитися на наслідки руйнувань, можна сказати, що вулиці чисті. Перебувати в місті вже більш менш безпечно. Комісія при Ірпінській міській раді буде фіксувати всі руйнування в місті. Голова Ірпеня не виключає, що держава буде допомагати відновлювати місто. Буде створена комісія, яка буде дивитися всі оцінки. Головне зафіксувати всі руйнування.

За словами голови Ірпеня, депутати міської ради мають зібратися, та розглянути бюджетні програми,стосовно того, як можна  відбудувати населений пункт. Десь будуть надходити державні кошти, а десь обласні. Крім того, будівельні компанії, які забудовували Ірпінь, зараз намагаються максимально знайти спеціалістів, які могли би оцінити суми збитків.

А ось архітектор Олег Гречух каже, що в першу чергу треба відновити воду та каналізацію, щоб люди могли повернутися та проживати у власних домівках. На сьогодні будинки, які не пошкоджені, не функціональні без водогону.

Архітектор підкреслив, що будинки, які виходили на сторону Бучі та Гостомеля, постраждали від обстрілів найбільше.

Скільки часу може піти на відновлення Бучі, Ірпеня та Гостомеля

За словами фахівців, поки складно встановити терміні для відновлення населених пунктів на Київщині.  Є будинки, де після влучення снарядів, вигорали всі поверхи. Таких будинків багато. Крім того, комунікації полопалися. Тому буде дуже складно і важко все відновити. Спочатку треба буде оцінити суми збитків. Вже потім поступово відновлювати.  За попередніми оцінками,  збитки сягають мільярди доларів. Уряд направив перші 400 мільйони гривень на відновлення зруйнованої окупантами інфраструктури Київщини.

За словами архітекторів, треба брати досвід Чорнобиля та швидко будувати нові містечка для того, щоб переселити велику кількість людей. Наприклад, таку схему можна зробити в Ірпені та Бучі.

Є добра новина.  Під час візиту до Києва прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, було визначено, що британці візьмуть шефство над повоєнним відновленням столиці України та Київської області.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.