П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Чи можна долучитися до розробки всеукраїнської мапи велосипедних маршрутів?

Стан велосипедної інфраструктури України, а зокрема Києва, тільки починає розвиватися. Нас заохочують використовувати екологічний транспорт й тим самим піклуватися про здоров’я. Проте ми не маємо всієї необхідної інформації для комфортного пересування містом на велотранспорті. Далі на kyiv-future.com.ua.

Тому вперше в Україні у процесі розробки Карта велосипедних маршрутів. Проєкт втілює в життя команда U-Cycle (громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва»).

Про це вони повідомляють на своїй сторінці у Фейсбуці. 

«Наразі в Україні бракує комфортного та безпечного транспортного сполучення між багатьма містечками, селами та обласними центрами. За відсутності маршрутів громадського транспорту єдиним варіантом для багатьох мешканців є використання велосипеда, що часто є небезпечним через відсутність вело- та навіть пішохідної інфраструктури. Тенденції невтішні: навіть будівництво та реконструкція доріг у межах державної програми «Велике будівництво» не передбачає появу такої інфраструктури.

Крім того, відсутність мережі промаркованих туристичних веломаршрутів та відповідних умов сповільнює розвиток велотуризму. 

Ми хочемо спроєктувати веломережу, використовуючи зібрану інформацію про вже наявні промарковані туристичні веломаршрути, а також непромарковані веломаршрути, що часто використовуються. Карту буде передано Міністерству інфраструктури України для включення до національної велостратегії», — коментує Вікторія Прокопенко, експертка U-Cycle з містопланування та координаторка карти веломаршрутів України. 

Основна мета проєкту — дати поштовх до розвитку актуальної на сьогодні теми. Організатори у співпраці із жителями міст і сіл створять платформу, користувачі якої зможуть безпечно й комфортно пересуватися та навіть подорожувати велосипедом. 

Головним акцентом проєкту є те, що до його створення можуть долучитися велосипедні організації, велотуристи й велотуристки, а також мешканці Києва й інших міст і регіонів, які знають цікаві й ще не позначені на карті велосипедні доріжки. 

Чим я можу допомогти проєкту й місту? 

По-перше, варто звернутися до організаторів проєкту у разі, якщо ви знаєте розташування міжміських веломаршрутів або ж доріжок між селами й містами. Також необхідно буде вказати у якому стані перебуває покриття дороги й чи наявні вказівники.

По-друге, на карту будуть також внесені й туристично привабливі місця, пам’ятки архітектури, природні об’єкти, оглядові майданчики й інші живописні й цікаві куточки міста.   

По-третє, для повноти мапи велосипедних доріжок необхідна й інформація про те, де велосипедисти зможуть відпочити, переночувати або безпечно залишити транспорт. Сюди входять кемпінги, готелі, хостели тощо, які мають зручне розташування щодо велотрас. А також велопарковки й велоремонти.  

Кожен охочий, який має необхідну для велопроєкту інформацію, зможе поділитися нею з організаторами та навіть власноруч нанести дані на карту в Google Maps. Це можна зробити відповідно до інструкції, наданої командою організації.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.