П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Історія ВДНГ. Від Експоцентру до території розваг

ВДНГ – найкрупніший експоцентр України. 287 га парків, озер, фонтанів та павільйонів для демонстрацій досягнень у різних сферах господарства – це амбітний проект, який на сьогоднішній день визнаний пам’яткою архітектури національного призначення.

Під час будівництва цього неймовірного місця було залучено найкращих архітекторів і дизайнерів того часу. За основу було взято архітектуру Греції та Риму. Якщо придивитись, то можна побачити елементи єгипетського та вавилонського періоду. Далі на kyiv-future.com.ua.

Старий ВДНГ

ВДНГ відкрив свої двері для відвідувачів 6 липня 1958 року і одразу став дуже популярним місцем для прогулянок і відвідин усією родиною. На деяких будівлях й досі видно, як на ті часи цінувалася праця. Наприклад, на павільйоні №2 досі можна розгледіти мотивуючі слова: «трудова відмінність», «герой праці», тощо. Це налаштовувало на «правильні» думки робочий клас, який приходив до експоцентру.

Товари, які щедро викладали на вітрини досить часто були лише мрією для більшості населення. Тому дуже часто відвідувачі цікавились, чи дійсно справжня ковбаса, або ікра лежить за склом. І отримували стверджувальну відповідь. Також, продукт на вітрині міняли, як тільки закінчувався строк придатності.

Всі товари, що викладались на вітрину розприділялись між працівниками ярмарку, і після закінчення продукти були своєрідною валютою, оскільки їх можна було обміняти на товар з іншого павільйону. Наприклад, ковбасу, можна було обміняти на баночку червоної ікри із павільйону «Дари моря».

Для зручності пересування по території між павільйонами, було введено спеціальні відкриті автобуси, які за 40 хвилин проїжджали 4,5 км. Завдяки таким маршрутним автобусам, легко можна було добратися до ферми, де розводили фазанів та кролів, а також подивитися як видобувалося вугілля та руда. Під час поїздки в автобусі звучала розповідь про історію створення ВНГ.

Існує цікавий міф, що ці автобуси були електричними, адже їздили дуже-дуже тихо. Але насправді,  в середині було встановлено двигун від «Перемоги».

Новий ВДНГ

З 2021 року ВДНГ зазнав реконструкції, адже велика кількість території та павільйонів була закинутою довгий час. Тому зараз територія продовжує своє відродження вже у новому вигляді та за новим призначенням.

Щороку, на території експоцентру проходять різдвяні свята у вигляди двотижневої Зимової Країни, а також майже увесь теплий період на ВДНГ проходить благодійний Кураж Базар та великий, яскравий фестиваль ELEKTROLETO. Окрім цього є велика кількість місць для прогулянок та активного відпочинку, кафе і заклади харчування, велопрокати, кінопокази під відкритим небом та багато іншого. На території ВДНГ проводять концерти під відкритим небом та активності для всієї родини.

Серед найновіших ініціатив – це побудова великого та модерного урбан – парку для активного відпочинку всією родиною. За задумом, це один з найбільших парків, який побудований по принципу активних просторів мегаполісів з усього світу. Планування та розміщення різноманітних зон продумано до деталей, тому в цьому місці буде зручно і цікаво не лише дітям і підліткам, а й дорослим.

ВДНГ з кожним новим проектом, з кожною новою ініціативою стає все популярнішим місцем для відпочинку. Завдяки новому подиху, це місце стає культовим і щороку приваблює мільйони туристів. А вони в свою чергу дають змогу розвиватися творчому простору і стати ще кращим.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.