Субота, 27 Квітня, 2024

Шкільне телебачення Придесення на YouTube

За результати реформи децентралізації, основний етап якої завершився вкінці 2020 року та характерною ознакою якого стало створення громад, різні населені пункти об’єдналися у великі адміністративно-територіальні одиниці. І в цих умовах одним з головних завдань було об’єднати жителів різних населених пунктів громади, познайомити їх між собою та сприяти їх майбутній взаємодії. Однак така робота має свої особливості залежно від груп людей: те, що ефективне для дорослих, не завжди позитивно зможе зустріти молодь. І навпаки. Далі на kyiv-future.com.ua.

Розглядаючи досвід Зазимської сільської територіальної громади Броварського району Київської області, слід виділити кілька методів, які застосовувалися щодо об’єднання молоді. Одним з них було шкільне телебачення.

Початок, який обіцяв хороше майбутнє

В лютому 2023 року в Рожнівській філії Пухівського закладу загальної середньої освіти відбулася зустріч представників управління освіти, культури, молоді та спорту Зазимської сільської ради з шкільною молоддю та вчителям. Учням було запропоновано долучитися до створення Шкільного телебачення Придесення. Реакція, яку можна було прочитати в очах дітей, була різною: від нерозуміння та неабиякої зацікавленості. Але все ж, всі погодилися спробувати та взяти участь в цій ініціативі.

Попередньо планувалося робити по одному випуску щотижня. Але вже робота над першою серією показала, що це велика інтенсивність і, враховуючи велику завантаженість навчальним процес, учні не можуть стільки часу приділяти телебаченню. Тому в лютому було опубліковано два випуски. Однак вже з березня частоту виходу в ефір скоротили до одного випуску щомісяця.

За попередньою домовленістю в кожному новому випуску ведучими були представники нової школи. Першими себе в ролі головних репортерів Шкільного телебачення Придесення відчули учні Зазимського ліцею “Академія успіху”. Вони відразу вдалися до новаторського способу зйомки, використовуючи відразу два телефони: на один вони записували відео, а інший – звук. Потім, за допомогою спеціальних програм, вони об’єднували ці дві складові. Виходило досить непогано, особливо враховуючи, що більшість своїх сюжетів вони знімали на вулиці в умовах значної кількості стороннього шуму.

За своєю суттю кожен випуск складався з двох блоків: сюжетів окремих шкіл, які готувалися школярами та скидалися редактору, а також з вставок ведучих, які за допомогою попередньо підготовленого тексту гармонійно поєднували окремі сюжети в один фільм.

Варто відзначити, що кожна школа підходила по-своєму до зйомок сюжету. Зазимські школярі намагалися щоразу вигадати якусь ситуацію та, наповнюючи її жартами і приколами, цікаво піднести глядачу. Учні Пухівського закладу загальної середньої освіти активно використовували певні події, які відбувалися в школі, фільмуючи їх та створюючи реально якісний контент, додаючи до своїх сюжетів різні відео- та аудіоефекти. Над сюжетами у Літківському ліцеї імені Михайла Стельмаха працювало багато учнів старших класів, завдяки чому в відео відчувається сильний дружній зв’язок всіх його творців. Представники Погребського ліцею створювали більш прагматичні сюжети, не завжди залучаючи багато учнів, але показуючи життя та інтер’єр школи. На жаль, школярі з Рожнівської філії змогли взяти участь лише під час створення першого випуску.

Щасливе число “сім”

З кожним випуском ставало зрозуміло, що учням цей проєкт нецікавий. Багато хто затягував терміни здачі свого відеоматеріалу. Хтось відмовлявся від зйомок. Хтось говорив, що тем для відео нема, хоча в кожній школі щотижня відбувається велика кількість різних заходів та подій.

В результаті, за весь час існування Шкільного телебачення вдалося створити лише сім випусків, опублікувавши останнє відео на YouTube-каналі “Громада Придесення” в липні 2023 року.

Під час реалізації проєкту завдання “максимум” виконано не було – телебачення проіснувало короткий проміжок часу. Однак було досягнуто низку завдань “мінімум”, серед яких започаткування в громаді нової традиції та створення передумов для наступних взаємодій учнів різних шкіл громади.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.