Субота, 4 Травня, 2024

Як і коли у Києві з’явилися каштани: історія символу міста

Ландшафти столиці мають неймовірну красу і велич, щодня радуючи перехожих яскравими кольорами, приємними запахами і приголомшливими краєвидами навколо. Головним їх символом є каштани. Подробиці на kyiv-future.

Чому каштани стали символом Києва? 

Навесні каштани привертають увагу білим цвітінням, а восени викликають бажання із задоволенням збирати велике золотисте листя. Їх стали називати символом міста порівняно недавно, приблизно, у XIX-XX століттях. Це дерево посаджено практично у кожному районі Києва. Цікаво, що саме в цьому місті є найбільша кількість каштанів. Протягом минулих десятиліть їх зображували на фасадах будинків, етикетках продуктів, а також про них співали пісні та розповідали історії виникнення у столиці.

Поява каштанів у Києві 

Вперше каштани помітили на територіях київських монастирів у XVIII столітті. У 1820-х роках у Києві на Подолі серед великої кількості дерев виріс перший каштан із біло-рожевими квітами. За легендою його посадив архімандрит Петро Могила. Він також є ініціатором створення ландшафту біля Києво-Печерської лаври, а першими садівниками — церковні ченці. Вік деяких каштанів на місцевій території складає понад 300 років! Історики стверджують, що з того часу ці дерева почали поступово з’являтися по всьому Києву.

За даними історії України, імператор Микола I видав наказ посадити саджанці каштанів. Але потім йому не сподобалися величезні крони дерев, і він наказав їх викорчувати та посадити інші. Кияни підібрали викорчовані стовбури каштанів та посадили їх біля своїх будинків. Після цього у другій половині ХIX століття відомості про посаджені каштани офіційно задекларували. У документах було зазначено, що ці дерева дозволено садити по всьому Києву. Для того щоб озеленити місто, було вирішено посадити саджанці каштанів в історичних районах, наприклад, на Хрещатику та Подолі.

Але також є й інша версія появи цих дерев у столиці. На думку деяких істориків, перші каштани посадили у Києві офіцери, а саме: учасники Вітчизняної війни, які оселилися у місті 1820 року. Вони привезли каштани із Європи, після чого висадили тут саджанці дерев у центральних районах міста. Таким чином вони хотіли озеленити Київ, доповнити його чимось красивим та приємно здивувати киян та туристів. Через кілька років дерева почали доглядати місцеві жителі — поливали стовбури, обрізали гілки, наводили лад на місці посадки. Тому й не дивно, що каштани швидко розрослися по всьому місту і стали унікальною особливістю київських ландшафтів.

Як і коли цвітуть каштани?

Цвітіння з’являється у травні залежно від погоди: чим тепліше, то більше цвіте каштанів. Тривалість — 2-3 тижні, приблизно від початку до кінця місяця. У цей період Київ виглядає ще красивішим. Виникає відчуття ніби місто прикрашене білим цвітінням. Його можна побачити вздовж доріг, у парках, біля різноманітних закладів, житлових будинків та мостів. Цвітіння каштанів виростає до 5-15 см, як і саме листя. Через це вони привертають увагу навіть здалеку і зблизька здаються величезними.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.